Yatırımcı Sayısındaki Düşüş Balinaları Durdurmadı: Bu Meme Coin’i Biriktirmeye Devam Ediyorlar!

Yatırımcı Sayısındaki Düşüş Balinaları Durdurmadı: Bu Meme Coin


Yatırımcı Sayısındaki Düşüş Balinaları Durdurmadı: Bu Meme Coin'i Biriktirmeye Devam Ediyorlar!
  • Kripto para birimine on-chain aktivitenin azalmasıyla birlikte Shiba Inu, yatırımcılarında bir düşüş yaşandı. Ancak buna rağmen, ETH balinaları SHIB token biriktirmeye devam etti.

Sansasyonel meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), varlığın yatırımcıları sürekli olarak kripto varlığından kaçıyor gibi göründüğü için aktif sahiplerde bir gecede düşüş yaşadı. Buna rağmen Ethereum balinaları, son zamanlarda SHIB varlıklarını artırma fırsatını kaçırmadı.

kripto haberlerikripto haberleri

SHIB 60.000 yatırımcı kaybetti

Shiba Inu, piyasadaki yükseliş trendini takiben son 30 gün içinde yaklaşık yüzde 23’lük bir artışla 0.00002867 dolara kadar çıkmadan önce 0.00002358 dolara kadar düşmüş ve analistler, düşüşü ağdaki azalan aktiviteye bağlamışlardı. Özellikle ağ, kullanıcı tabanında yaşadığı 3 aylık büyümenin aksine, son 10 gün içinde yatırımcısı sayısında bir düşüş yaşadı.

Etherscan’a göre, ağın şu andaki kullanıcı sayısı bir hafta önceki 1.199.789’a kıyasla yaklaşık yüzde 5’lik bir kayıp yaşamış duruma. Yatırımcı sayısında 60.000’den fazla şaşırtıcı bir düşüş yaşayan altcoin’in şu anda 1.135.552 holder’ı bulunuyor Bunun sonucu olarak da on-chain aktivitede önemli bir düşüş yaşandı, bu da muhtemelen piyasa toparlanmadan önceki düşüşün nedeni oldu.

kripto haberleri

kripto haberleri

Yatırımcı sayısındaki düşüşün nedeni konusunda; bazı SHIB sahiplerinin, kendi blok zincirini geliştirdiği için projeyi SHIB’e tercih ederek Bitgert’e geçtiğine dair bazı spekülasyonlar bulunuyor. Durum ne olursa olsun, geçtiğimiz haftalarda yaşanan fiyat düşüşleri, Ethereum balinalarının içeri girmesi ve varlığı daha fazla biriktirmeye devam etmesi çekici fırsatlar yarattı.

KoinFinans tarafından da belirtildiği üzere, son bir hafta içerisinde Ethereum balinaları tarafından 3 trilyon SHIB toplandı. WhaleStats verileri, 207. en büyük Ethereum balinasının tek bir işlemde yaklaşık 6.5 milyon dolar değerinde 271.370.420.630 SHIB satın aldığını ortaya koydu.

SHIB şu anda 0.00002866 dolarlık bir seviyede işlem görüyor. CoinMarketCap verileri, varlığın son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 17 arttığını ve geçen haftaki sıkıntılarının büyük bir kısmını telafi ettiğini gösteriyor. Platformun günlük işlem hacmi de yüzde 516’lık bir artışla 3.360.487.695 dolar seviyesinde bulunuyor.

kripto haberleri

kripto haberleri

SHIB Yakımları ve Proje Geliştirmeleri

Ethereum balinalarının popüler meme kripto para birimiyle ilgilenmesinin başlıca nedenlerinden biri, artan token yakım oranları diğeri ise platformda sürekli olarak yeni projelerin geliştirilmesidir. Bigger Entertainment CEO’su Steven Cooper, günler önce bir tweet’te Shiba Inu topluluğunun geçen Ekim’den bu yana 263.4 milyar SHIB yaktığını açıklamıştı.

Topluluk, SHIB token’larını yakarak, sürekli olarak varlığın kıtlığını artırıyor, bunun da fiyatı doğru taleple olumlu yönde etkileyebileceği düşünülüyor. Ayrıca AMC sinema salonları zinciri gibi kurumların meme coin’i ödeme olarak kabul etmesi ile birlikte, token için kullanım durumları arttı. Bu gelişme, topluluk tarafından Shiba Inu’nun benimsenmesinde önemli bir yeni kilometre taşı olarak kabul edildi.

Daha önce de, bir İtalyan burger restoran zinciri olan Welly’s, SHIB geliştirme ekibiyle iş birliği gerçekleştirmişti. Bu iş birliği sonucu Welly’nin ekibi tamamen yeniden markalaştı ve Shiba Inu köpeğini yeni maskotları olarak benimsedi.

Bunların yanı sıra, Shiba Inu topluluğunun metaverse etrafında inşa etme planları ile token için metaverse içeriindeki kullanım durumları da genişlemeye devam ediyor, platformun devasa metaverse planlarının yatırımcı duyarlılığını yüksek tutan faktörler arasında bulunuyor.

Shiba Inu, Bitcoin’i bile geride bırakarak geçen yılın en çok konuşulan kripto para birimi haline geldi. Sansasyonel meme kripto para birimi, yalnızca topluluğun dürtüsü sayesinde tek bir yılda yüzde 45.000.000 gibi inanılmaz bir artış gösterdi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap