Yatırım yönetimi firması VanEck, NFT koleksiyonunu piyasaya sürecek

Stevedanews


Geçen yıl başlatılan bir bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunun (ETF) arkasındaki New York merkezli bir yatırım yönetimi şirketi olan VanEck, 1.000 adet takas edilemez token (NFT) koleksiyonu yayınlamayı planlıyor.

VanEck Community NFT olarak adlandırılan Ethereum tabanlı koleksiyon, Alexander Hamilton’ın geçmiş, şimdiki ve gelecekteki finans politikalarını araştırırken “Hammy” adlı bir karikatürü etrafında dönecek. Koleksiyonun amacı, dijital varlıklar için gerçek dünya faydasını göstermek, VanEck yatırımcıları için topluluk sağlamak ve sahiplerini kripto alanı konusunda eğitmektir.

VanEck, lansmana yardımcı olması için NFT yaratıcı hizmetler firması NUMOMO ile ortaklık kurdu.

VanEck Community NFT Kurucu Ortağı JP Lee, yaptığı açıklamada, “NFT’lerimizin tümü, gerçek bir hikaye duygusu yaratmaya ve tartışma, tartışma ve topluluğu teşvik etmeye yardımcı olacak göz kamaştırıcı 3D avatarlar ve anlatı tarzı videolar içerecek. Karakterimiz ‘Hammy’ finansın geçmişini, bugününü ve geleceğini görmek isteyen herkes için olağanüstü bir rehber olacak.” dedi

Koleksiyon üç katmandan oluşacak: 750 “ortak”, 230 “nadir” ve 20 “efsanevi” NFT. Her seviye, sahibine VanEck etkinliklerine, dijital varlık araştırmalarına ve diğer özel avantajlara daha fazla özel erişim hakkı tanıyacak. İmzalayan kişilere airdrop 2022 Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleşecek.

VanEck uzun süredir ABD’de Bitcoin ETF’lerinin savunucusu olmuştur. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, VanEck’in geçen yıl önerdiği bitcoin spot ETF’sini reddetti, firmanın bitcoin vadeli işlemleri ETF’si 2021 yılının Kasım ayında başlatıldı.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap