WAVES neden düşüyor? USDN’de de büyük değer kaybı var

WAVES neden düşüyor? USDN’de de büyük değer kaybı var


Son haftalarda büyük yükselişler yaşayan Waves (WAVES), 31 Mart günü 63 doları görmesinin ardından bugün 36 dolara geriledi. Bugün yüzde 25 oranında değer kaybeden kripto para, son birkaç günde yüzde 50’ye yakın düşüş yaşadı.

WAVES’teki bu sert düşüş, Twitter’da ortaya çıkan birtakım söylentilerle beraber geldi. Anonim bir Twitter kullanıcısı olan 0xHamZ, “WAVES, kriptodaki en büyük ponzidir” başlıklı, hızla yayılan ve binlerce retweet ile beğeniye ulaşan tweet serisinde, projenin kurucularının kaldıraç kullanarak WAVES’in değerini yapay şekilde şişirdiğini iddia etti. Ayrıca bunu Waves ürünü olan USDN’de yüksek stake getirilerini sürdürmek için yaptıklarını öne sürdü. Anonim kullanıcı, Waves ekibinin Waves’in para piyasası protokolü Vires Finance’ten USDC borçlanmak için USDN yatırdığını, daha sonra bu USDC’yi Binance’e aktararak WAVES aldığını ve ardından WAVES’leri USDN’ye dönüştürdüğünü, bu işlemi de devamlı tekrarladığını ifade etti.

Bu iddianın yayılmasından sonra USDN fiyatı, olması gereken 1 dolarlık seviyenin oldukça altına düştü ve 0.59 dolara kadar geriledi. USDN, TSİ 21.50 itibari ile 0.76 dolardan işlem görüyor.

Waves kurucusundan Alameda’ya suçlama

Waves kurucusu Sasha Ivanov, ortaya çıkan iddialarla ilgili olarak Alameda Research’ü suçladı. Ivanov, Alameda’nın WAVES fiyatını manipüle etmek ve panik satışını tetiklemek için bir FUD dalgası yarattığını ileri sürdü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap