“Wall Street’in kurdu” kripto kursları için kişi başı 1 Bitcoin alıyor

belfortt


Geçmişte kripto paralar hakkında olumsuz konuşan ve hatta Youtube’da “Bitcoin’in tehlikelerini”anlattığı bir videosu da bulunan Wall Street’in kurdu lakaplı yatırımcı Jordan Belfort, evinde düzenlediği workshop organizasyonlarından birine ABD medyasından New York Times’ı konuk etti.

Kişi başı 40 bin dolar!

59 yaşındaki Belfort, blok zinciri ve kripto paralarla ilgilenen 9 kişiyi evine ağırlarken onunla hafta sonu kripto odaklı vakit geçirmek, sohbet etmek ve her hafta 2 gün mutlaka gittiği İtalyan restoranında yemek yemek isteyen her kişi ona 1 BTC yani yaklaşık 40 bin dolar ödedi.

300 bin dolarlık token çaldırdı

Saraya benzetilen evinde dönem dönem girişimcileri ve işadamlarını ağırlayan Belfort, sonbahar aylarında 300 bin dolarlık Olympus (OHM) token’larını bir hacker’a kaptırdığını belirtirken, “İşin en kötüsü de parayı takip edebilmeniz. Nerede olduğunu bilmeniz” dedi.

“Akıllı kontratların bazıları akıllı, bazıları aptal!”

Evinde ağırladığı konuklarına kripto paralar hakkında bildiklerini anlatırken, geçmişten de önemli kıyaslamalar da yapan Belfort, Bitcoin ve Ethereum‘u karşılaştırarak sözlerine başladı. Akıllı kontratlarının bazılarının gerçekten akıllı bazılarının ise “aptal” olduğunu söyledi.

Neredeyse yarısı hacker’lara kaptırdı

Belfort’un evine konuk olanların da hikayesi ilginçti. Konukların hepsi yüksek meblağlarda paraları ya hacker’lara kaptırmıştı ya da yüksek değerli işlemlerde kaybetmişlerdi.

“Kriptoya bakış açım zamanla olumlu oldu”

Kripto paralara olan bakış açısı hakkında da yorum yapan Wall Street’in kurdu şunları söyledi:

“Kripto paralara şüpheyle bakıyordum. Kademe kademe fikrimi değiştirdim. Kripto paraları öğrendikçe ve aslında fiyat da artmaya başladıkça daha olumlu bakmaya başladım.”

“NFT tekliflerini kabul etseydim 10 milyon dolar kazanırdım”

Tanınmışlığı sayesinde birçok teklif aldığını da belirten Belfort, bazı tekliflerden yüksek kazançlar elde edebileceğini ancak bu kalitesizliğe katkı vermemek adına reddettiğini belirtti:

“Kurt temalı birçok NFT projesiyle ilgili bana da teklifler geldi. Hepsini reddettim. Çünkü bu işin en kötü promosyon tarzında olmak istemedim. Rahatlıkla 10 milyon dolar kazanabilirdim. “

“Artık eskisi gibi değilim”

Geçmişinde hatalar yaptığını ve bunların doğru olmadığını kabul eden ünlü yatırımcı şu ifadeleri kullandı:

“Benim geçmişime bakıldığında regülasyonlara karşı olduğum düşünülebilir ama öyle değilim. İnsanların paralarını kaybetmelwrini istemiyorum. Aslında geçmiştekinin tam tersi şekilde düşünüyorum.”

“Burada sadece yaşayıp öğrenirsiniz”

Evdeki ‘workshop’a katılan işadamları ve girişimcilerin, dotcom balonundan ve eski kazandıkları yüksek kârlardan bahsetmeleri üzerine söze giren Belfort, “Şimdi de kriptodasınız. Burada yaşar ve öyle öğrenirsiniz” dedi.

Bilindiği üzere, Belfort’un 90’ların başında kurduğu Stratton Oakmont adlı şirketi, sofistike bir hisse senedi manipülasyonu şeması yürütmüş ve Belfort ile ortakları bir dönem, içinde kokain ve fahişelerin de olduğu aşırı lüks bir hayata geçiş yapmışlardı. Ancak Belfort’un sonu kötü oldu ve tüm yaptıklarının sonunda 22 ay hapis yattı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap