Vitalik Buterin: Artık Milyarder Değilim

Stevedanews


Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin dün attığı bir tweet’te artık bir kripto milyarderi olmadığını yazdı.

Vitalik servetinin azaldığını kabul ediyor

Bunu, dünyanın en zenginleri listesinin başında yer alan Elon Musk ve Jeff Bezos gibi diğer milyarderlerle ilgili bir tweet’e yanıt verirken itiraf etti.

Vitalik, Charles Hoskinson (Cardano kurucusu) ve Joseph Lubin de dahil olmak üzere diğer birkaç geliştirici, 2014 yılında Ethereum platformunu yarattı. Vitalik, geçtiğimiz Kasım ayında içinde yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde ETH olan bir dijital cüzdana sahip.

Ancak o zamandan beri, ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı yaklaşık yüzde 55 oranında düştü ve bu da Vitalik’i şu an “milyarder olmadığı” anlamına geliyor.

Servetlerinin büyük bir bölümünü kaybeden diğer kripto milyarderleri arasında Binance CEO’su Changpeng Zhao da yer alıyor. Milyarderlerin Bloomberg derecelendirmelerine göre, servetlerinin net değeri 80 milyar dolardan fazla (servetinin yüzde 84’ü) silindi.

Vitalik, milyarderler Elon Musk ve Jeff Bezos’u Twitter’da kendilerine hitap eden sıradan insanlara yanıt verme eğiliminden dolayı överken servetinin küçüldüğübkonusunu gündeme getirdi. Ancak Buterin, büyük patronların “doğrudan halkla konuşma” erdeminin bu günlerde daha az yaşandığından şikayet etti.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap