Ünlü analist Clemente: Tarihin en büyük alım fırsatlarından biri olabilir

Ünlü analist Clemente: Tarihin en büyük alım fırsatlarından biri olabilir


Kripto para piyasalarında yaklaşık 1 aydır tarihin en büyük düşüşleri yaşanması, birçok yatırımcının da bu dönemi bir fırsat olarak görmesine sebep oluyor. Kripto para ve blok zinciri altyapısı sağlayıcısı şirket Blockware’in analisti olan Will Clemente de, düşüşleri alım fırsatı olarak gören kişilerden…

“Ya geçersiz olacak ya da…”

Clemente, kendisinin de takip ettiği “hareketsizlik akışı” metriğinin, tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu ve bunun anlamının; ya bu metriğin artık geçerliliğini yitirmesi ya da Bitcoin alımı için en büyük fırsatlardan biri olduğu anlamına geldiğini söyledi. Bitcoin’in geçmişteki hareketlerine bakıldığında hareketsizlik akışının düşmesi durumunda orta, hatta kısa vadede bile yukarı doğru bir zıplama hareketinin geldiği görülüyor. Bilindiği üzere hareketsizlik akışı endikatörü, piyasa değeri ile hareketsiz kalan Bitcoin sayısının oranıdır.

Döngüler artık bitti mi?

Birçok analist ve uzman, Bitcoin’in artık ciddi şekilde kurumsal firmaların radarına girdiği için bu tür endikatör ya da 4 yıllık döngülere göre hareket etmeyeceğini, artık Fed hamlelerinden kolayca etkilenen teknoloji hisselerine göre yön belirlediğini iddia ediyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin yaklaşık 21 bin 200 dolar seviyesinde işlem görüyor.

kripto haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap