İlginizi Çekebilir

Twitter, Aave kurucusunun hesbaını kapadı: Tartışma büyüyor

Twitter, Aave kurucusunun hesbaını kapadı: Tartışma büyüyor


Elon Musk’ın satın almasıyla ifade özgürlüğü tartışmalarının odağında bir kez daha yer alan Twitter, çok tartışılacak bir adım attı ve “şaka” olarak atıldığı düşünülen (ancak hala kesinleşmeyen) bir tweet yüzünden AAVE kurucusu Stani Kulechov’un hesabını kapadı.

Yeni hesap da açamayacak

Kulechov, dün attığı tweet’te “Son dakika: Geçici CEO olarak Twitter’a katılıyorum” demişti. Bu tweet’inden kısa süre sonra ise hesap önce askıya alındı sonra da tamamiyle kapatıldı. Twitter’ın kapatılan hesaplar konusunda sert kuralları bulunuyor. Doğrulanmış bir hesabı bulunan Kulechov, bundan sonra da sosyal medya platformunda kendi ismiyle bir hesap açamayacak.

Şaka olabilir ama…

Twitter ve kripto para toplulukları ise Aave kurucusunun hala şaka yapıp yapmadığını tartışıyor. Çünkü Kulechov’un attığı sadece bir tweet bulunmuyordu. Geçici CEO’luk görevine geçeceğini belirttikten sonra da tweet atmaya devam eden Kulechov, 90 günlük çalışma plânını da paylaşmış ve Elon Musk’a da bu görevi kendisine verdiği için teşekkür etmişti.

kripto haberleri

Toplulukların büyük bölümü, Kulechov’un şaka yollu tweet’ler attığı ve konuyu fazla uzattığı konusunda hemfikir ancak tweet’lerle birlikte profil bilgilerinden Aave ve Lens Protocol detaylarını kaldırması ve buraya da “Twitter’da geçici CEO” yazması da şüphe uyandırıyor.

Kulechov’un hesabının yasaklanmasından sonra ise burada Twitter tarafından otomatik bir bilgilendirme mesajı görülüyor ve “Twitter kurallarını ihlal eden hesaplar kapatılır” yazıyor.

Twitter’a ve Agrawal’a tepkiler: İfade özgürlüğü mü?

Birçok Twitter kullanıcısı ise bu olayın ortaya çıkmasının ardından hem sosyal medya platformuna hem de Jack Dorsey’den sonra CEO’luk görevine başlayan Parag Agrawal’a tepki gösterdi. İfade özgürlüğü yorumları yapılan tepkilerde birçok tartışma yapılırken, bir kısım ise hesabın kapatılmasını, “şakanın manipülasyona dönmesi” gerekçesiyle savundu.

kripto haberleri

kripto haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap