Türkiye İş Bankası, metaverse platformu Decentraland’de sergi açtı

Türkiye İş Bankası, metaverse platformu Decentraland’de sergi açtı


Türkiye İş Bankası’nın müzik, sahne sanatları, plastik sanatlar, tarih, müzecilik ve arkeoloji alanlarında faaliyet yürüten İş Sanat kolu, popüler metaverse platformu Decentraland üzerinde bir resim sergisi açtı.

“Tablolarla Boğaziçi’nde bir gezinti” başlıklı sergide, 1940’lardan bu yana oluşturulan zengin resim koleksiyonundan bir seçki sunuluyor. Bankanın Beyoğlu’ndaki tarihi binasında oluşturulacak Resim Müzesi’nin ilk süreli sergisi olması planlanan İstanbul resimlerinden tadımlık bir seçki, Decentraland’deki sergide izleyicisiyle buluşuyor.

kripto haberleri

1000 adet NFT davetiye

Sergi, bugün itibari ile açıldı ve üç gün boyunca sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla ön gösterimi yapılacak. Ön gösterime özel olarak 1000 adet NFT davetiyesi hazırlandı. NFT davetiyelerinin nasıl alınabileceği metaverse.issanat.com.tr adresinde anlatılıyor.

Sergi, ön gösterimin ardından 8-20 Nisan tarihleri arasında tüm ziyaretçilerin katılımına açık olacak.

kripto haberlerikripto haberleri

Türkiye İş Bankası, bugüne kadar blok zinciri teknolojisi üzerinde birçok çalışma yaptı. 2020’de R3’ün blok zinciri platformu Corda’ya katılan banka, aynı yıl Şişecam ile blok zincirini kullanarak ilk pilot dış ticaret finansman işlemini gerçekleştirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap