Türk sanatçının NFT eserine 1.38 milyon dolar

Türk sanatçının NFT eserine 1.38 milyon dolar


Dünyaca ünlü Türk medya sanatçısı Refik Anadol’un NFT eseri açık artırmada 1.38 milyon dolar gibi rekor bir fiyattan satıldı. Söz konusu açık artırmaya çıkarılan tek NFT eseri olarak dikkat çekti.


Sanatçı Refik Anadol’un NFT eserine 1.38 milyon dolar

Dünyaca ünlü Türk medya sanatçısı Refik Anadol’un non fungible token (NFT) eseri rekor bir fiyata satıldı. Anadol, İspanya’nın Barcelona kentindeki ünlü Casa Batllo evinin ön cephesini yeniden tasarladı. Bu tasarım sonucu ise “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” adlı dinamik bir NFT eseri ortaya çıktı. Söz konusu NFT, açık artırmada 1.38 milyon dolara alıcı buldu. Yaklaşık olarak 21 milyon Türk lirası ediyor.

Refik Anadol’un “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” adlı NFT eseri New York Rockefeller Plaza’daki Christie’s Müzayede Evi’nde açık artırmaya çıkarıldı. Açık artırmadaki tek NFT eser olarak dikkat çekmişti. Anadol’un NFT eserine en son 1.1 milyon dolar teklif verildi. Ancak komisyonlar ile birlikte nihai bedelin 1.38 milyon dolara yükseldiği açıklandı.

İlgili – NFT Rehberi: Non-Fungible Token nedir?

Refik Anadol (@refikanadol) bu olayı Twitter üzerinden paylaşarak şöyle dedi:

“Bugün büyük bir onur duydum. Bu alandaki yolculuğumda en yüksek NFT satışlarından biri! Çok yakında DATALAND’da görüşürüz!”

Müzayede evinin düzenlediği etkinlik sırasında Pablo Picasso, Andy Warhol, Claude Monet, Jean-Michel Basquiat, Georgio Totto O’Keeffe, Bansky ve Vincent Van Gogh gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserleri de açık artırmaya çıkarılmıştı.

İlgili – ApeCoin (APE) nedir? Güncel APE coin haber ve gelişmeleri

NFT, kripto para sektörünün en sıcak gündemlerinden biri. NFT sektörü artık milyarlarla dolarla ölçülen bir alan haline geldi. Birçok sanatçı da bu alanda kendi eserlerini ortaya koyuyor. Resim, müzik gibi sanat alanları ile birlikte video oyun dünyası da NFT alanında kendine önemli bir yer edindi. Benzer oyunlardan biri de Axie Infinity.

Ayrıntılar için bakınız: Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

jQuery(document).ready(function(){window.fbAsyncInit=function(){FB.init({appId:window.ism_facebook_id,status:!0,cookie:!0,xfbml:!0,version:’v2.5′})};(function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(d.getElementById(id)){return}
js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs)}(document,’script’,’facebook-jssdk-ism’))})jQuery(document).ready(function(){window.fbAsyncInit=function(){FB.init({appId:window.ism_facebook_id,status:!0,cookie:!0,xfbml:!0,version:’v2.5′})};(function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(d.getElementById(id)){return}
js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs)}(document,’script’,’facebook-jssdk-ism’))})kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap