Tron’un USDD Projesinde Kırmızı Alarm! Justin Sun Ne Yapacak?

Tron’un USDD Projesinde Kırmızı Alarm! Justin Sun Ne Yapacak?


Tron ekosistemi geçen hafta stablecoin projesi USDD’nin 1 dolara karşı sabitlemesini kaybetmesiyle büyük bir darbe almış durumda. USDD geçen ay Terra’nın algoritmik stablecoin projesi olan UST’sine rakip olarak piyasaya sürüldüğünde bu, yatırımcılar arasında endişelere yol açmıştı.

USDD yeni dip seviyeleri gördü

Pazar günü USDD 0.93 dolarlık yeni bir dip seviyesine düştü ve ardından 0.95 dolar bölgesine geri çekildi. CoinMarketCap’e göre, yazı yazılırken, stablecoin son 24 saatte %1 düşüşle 0,94 dolardan işlem görüyor. Özellikle USDD, geçtiğimiz hafta yaklaşık 19 milyon dolarlık piyasa teslimiyetini kaybetmişti. 13 Haziran’da 715 milyon dolarlık bir pazar büyüklüğünden bugüne kadar 696 milyon dolara inmesinin, stablecoin stabilizasyonunun açık bir etkisi oldu.

Aslında, stabilcoin projesi geçen hafta dengesini bozmadan önce piyasa değerini günlük olarak sadece bir kez düşürmüştü.

Ek rezervler ne durumda?

Stablecoin projesinin geri çekilmesinin ardından Tron DAO, kısa süre önce blok zinciri destek rezervlerini artırdı. Özellikle geçen hafta, USDC rezervleri 300 milyon dolar artırıldı.

Şu anda USDD tarafından desteklenen toplam garantili değer, 14.040 BTC ve USDC’de 1.08 milyar dolar dahil olmak üzere 2.34 milyar dolar civarında.

0,93 dolara doğru yaşanan son düşüş, bir UST çöküşü göz önüne alındığında kripto topluluğunda endişeleri artırmış durumda. Twitter’da “Austerity Sucks” adlı bir yatırımcı, USDD’yi sabit tutacak bir mekanizma olup olmadığını sordu ve şu sözleri sarf etti:

Sabitlemeyi önleyecek bir mekanizma da yok, fiksasyonu sürdürmek için hiçbir şey yapmayan gayri resmi ‘teminatlandırma’ için rastgele para harcanıyor.”Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap