THORChain (RUNE) Düşen Trendde İşlem Görünüyor!

analiz-10


RUNE Haftalık Grafik Yorumu

RUNE-05.20-1

Sizler için bu yazımda, Cosmos üzerinde kurulmuş likidite havuzu olan, kullanıcıların eklediği likiditeye karşılık dağıtılan RUNE analizi yapacağım.

Düşen bir formasyonda işlem gören RUNE, 3 dolar seviyesinde bulunan talep bölgesinde işlem görmekte. Bu seviyeden aşağı düşmesi durumunda 1,2 dolara kadar gerileyeceğini düşünüyorum. Henüz alım yapmadım ancak bu bahsettiğim seviyeye düşerse de alım yapmayı düşünüyorum.

Yükseliş durumunda ise 12 dolar seviyesine kadar ulaşma ihtimali var. Ardından 21 dolara kadar ulaşacağı düşüncesindeyim. Kendi stratejime göre alım yaptıktan sonra 12 dolar seviyesinde yarısını ve 21 dolar seviyesinde ise kalanını satarak kar elde etmeyi planlıyorum.

  • MACD kısa zaman önce kesişim kaydetti. Bu da göstergeye göre düşüşün devam edeceği anlamına geliyor. Kesinlik içeren bir durum olmadığı için temkinli davranmakta fayda var.
  • RSI, fiyatta olduğu gibi aşağı yönlü ivme kazanmış durumda. Piyasadaki kötü havayı da hesaba katarsak aşırı satım bölgesine kadar gerileyeceğini düşünüyorum.
  • Parabolik SAR göstergesinde noktalar mumların üzerindeyse düşüş trendi güçlü anlamına gelmektedir. Bu göstergeye göre yükseliş trendinin güçlü olması için yaklaşık yüzde 327 yükselmesi gerekiyor.
Destek Seviyeleri 3 1,2
Direnç Seviyeleri 12 21

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

RUNE-05.20-2

Şu anda 3,1 dolardaki direncini test etmek istediğini görüyoruz. Daha öncesinde her ne kadar bu direnci kırmış olsa da başarılı bir doğrulama yapamadığı için düştü. Düşüşün devamında 2,4 dolara kadar gerileyebilir.

Yükseliş senaryosunda ise bu 3,1 dolardaki direnci kırdıktan sonra 3,8 dolara kadar ulaşmasının mümkün olduğunu düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 2,4 1,57
Direnç Seviyeleri 3,1 3,8

THORChain (RUNE) Düşen Trendde İşlem Görünüyor! haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap