The Mosque NFT Projesiyle 12.000’den Fazla Caminin NFT’si BasılacakNFT dinyasında yeni gündem The Mosque NFT… Dünya çapındaki hayır kurumları giderek artan bir şekilde kripto bağışlarını kabul ediyor ve hatta amaçlarına ulaşmak için NFT‘lerde eşit derecede heyecan verici fırsatları deniyorlar. Kripto para birimleri ve NFT’ler, Ethereum ve BNB Zinciri gibi halka açık zincirlerden başlatılan, serbest fon akışını kolaylaştıran ve zincir içi kökene sahip dijital varlıkların gerçek sahipliğini sağlayan küresel bir olgudur.

Ethereum’daki The Mosque NFT Projesi

The Mosque NFT Projesi, dünyanın en aktif blok zinciri ağı ve NFT’lerin evi olan Ethereum’da benzersiz bir yardım projesidir. Proje, dünyanın en büyük camilerinin 12.000 benzersiz elle çizilmiş NFT koleksiyonunu basmayı planlıyor.

Her cami NFT’si benzersiz olacak ve her caminin gerçek dünyada ne kadar saygı gördüğüne bağlı olarak farklı şekilde değerlendirilecek. Spesifik olarak, bölgelere göre ayrılmış 65 tür cami olacak. Belirli bir bölgede ne kadar az cami varsa, açık pazarda o kadar değerli olacak.

Kabe Camii NFT’si, koleksiyondaki en değerli parça. Proje, NFT’yi basan şanslı kullanıcının müzayede sonunda 500 bin dolarlık bir teklif alacağını belirtti. Ayrıca altı aşamanın her birinde en fazla NFT basan kullanıcı(lar), The Mosque NFT’nin özel ortağı “Jacob & Co”dan markalı bir saat ile ödüllendirilecek.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: InvestAnswers, Terra ve Solana’da Neden Çok Boğa Olduğunu Açıkladı

The Mosque NFT Projesi 10’dan Fazla Yardım Kuruluşunu Destekleyecek

Aynı şekilde, The Mosque NFT projesi de 12.000 NFT’nin satışından elde edilen fonu yardım programlarını güçlendirmek ve camiler inşa etmek için kullanmayı planlıyor.

Aynı zamanda amaçları, insanların dinleri nedeniyle karşılaştıkları adaletsizlikleri ve bu tür stereotiplerin nasıl kırılabileceğini vurgulamak olacaktır. Ayrıca, NFT’leri ve Ethereum’u kullanmaları, dünya çapında 1.8 milyardan fazla takipçisi olan İslam‘da gelişmekte olan teknolojilerin yaygın olarak kabul edildiğinin yeterli kanıtıdır.

İlk NFT’ler 29 Mart 2022’den itibaren 1 ETH taban fiyatla basılacak. Taban fiyat, projenin özellikle hayırsever organizasyonlarını ilerletmek ve camiler inşa etmek için fon toplama hedefi ışığında ortaya çıkmıştır.

Satıştan elde edilen gelirin yaklaşık yüzde 50’si insanlara yardım etmek için kullanılacak ve One Nation UK, Save the Children, Give Direct, Mohammed bin Rashid Al Maktoum Knowledge Foundation ve daha fazlası dahil olmak üzere ondan fazla yardım fonuna aktarılacak. Ek olarak, toplanan fonların bir kısmı topluluk tarafından kararlaştırılan Metaverse‘deki ilk NFT camisini oluşturmak için kullanılacak.Bize destek olun

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap