Tether’den Rezerv Raporu: Ticari Senetlerde Önemli Azalma Var

Stevedanews


Tether, 2022 yılı ilk çeyrek rezerv varlık raporunu az önce paylaştı. Şirketin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre ticari senetlerde %17 azalma var. ABD Hazine tahvilleri ile para piyasaları fonlarında ise toplamda %13’lük artış olduğu belirtildi.

Ticari senet mesajı verilmişti

Şirket ABD Hazine tahvilleriyle para piyasaları fonlarındaki varlık rezervini 34.5 milyar dolardan 39.2 milyar dolara çıkarırken, bir önceki çeyrekte 24.2 milyar dolar olan ticari senet değerinin de 19.9 milyar dolara düşürüldüğü belirtildi. Şirket kısa süre önce, ticari senet oranlarında azaltmaya gittiğini açıklamıştı.

Tether, 82 milyar doların üzerinde konsolide varlıkları bulunduğunu, bu rakamın ise sorumlu olunan varlıkları geride bıraktığını beyan etti.

“Her müşterimizin ödeme talebini yerine getirdik”

Raporda Tether CTO’su Paolo Ardoino’nun da değerlendirmelerine yer verildi. Özellikle geçtiğimiz hafta yaşananlardan dolayı Tether’in ne kadar sağlam bir yapıya sahip olduğunun gözler önüne serildiğini belirten Ardoino şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta, Tether’in gücünü ve dayanıklılığını hepimize kanıtladı. Daha önce hiç yaşanmamış olayların görüldüğü bir zaman diliminde, volatil piyasa koşulları altında ve hatta en karanlık günlerinde dâhi Tether şirketi, kimlik doğrulaması yapılmış her müşterisinin ödeme taleplerini yerine getirdi. Paylaştığımız son rapor, Tether’in varlıklarının tamamiyle desteklendiğini, güçlü ve likit olduğunu net şekilde göstermiştir. Söz verdiğimiz gibi ticari senet varlıklarımızı azaltırken ABD Hazine tahvillerimizi de artırdık.”

8 milyar dolar ödeme yaptılar

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta yaşanan UST ve LUNA çöküşünden sonra en büyük stabilcoin olan USDt’nin de ABD dolarına olan 1’e 1’lik dengesinde azalma olmuş ve fiyat 0.95 doların altına kadar düşmüştü.

Paolo Ardoino ve şirket yaptıkları açıklamalarla ödemelerde hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtmişlerdi. Tether, USDt karşılığında müşterilerine 1 haftada toplamda 8 milyar dolarlık ödeme yapmıştı.

USDt’nin piyasa değeri geçen hafta 82 milyar dolarken şu anda ise 8 milyar dolarlık ödemenin ardından 74 milyar dolar seviyesinde.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap