Tether, USDT’yi Destekleyen Varlıklarını Yayınladı

Stevedanews


Tether, USDT Stabilcoin‘ini destekleyen varlıkları detaylandıran yeni bir rapor yayınladı. Rapor, Tether’in dolaşımdaki 78 milyar dolarlık USDT Stabilcoin’ini desteklemek için yeterli varlığa, nakite ve ticari kağıtlara sahip olduğunu gösteriyor.

Tether Varlık Rezervlerini Yayınladı

Tether, USDT Stabilcoin’ini destekleyen varlıkları ortaya çıkaran yeni bir rapor yayınladı.

Bugün yaptığı duyuruda, en iyi stabilcoin sağlayıcısı Tether’in konsolide varlıklarının yükümlülüklerini tamamen karşıladığını doğrulayan bir rapor yayınladı; bu, şirketin 78 milyar dolarlık USDT Stabilcoin’inin dolar eşdeğerleri tarafından desteklendiği anlamına geliyor.

Tether’in varlıklarının dökümü, 31 Aralık 2021 itibariyle, firmanın 24,1 milyar dolarlık ticari senet ve mevduat sertifikası, 4,1 milyar dolarlık nakit ve banka mevduatı, 3 milyar dolarlık para piyasası fonu ve 34.5 milyar dolarlık hazine bonosu bulundurduğunu ortaya koyuyor. Şirketin ticari senedinin büyük çoğunluğu A-1 ve A-2 olarak derecelendirilmiştir, yani düşük düzeyde risk taşır. Özellikle, varlık dökümü, Tether’in bir önceki üç aylık tasdikinden bu yana ticari kağıtlara maruz kalmasını %21 oranında azalttığını gösteriyor.

Rapor, merkezi Cayman Adaları‘nda bulunan MHA MacIntyre Hudson‘ın bir şubesi olan Tether’in hesap firması MHA Cayman tarafından düzenlendi. Özellikle, MHA MacIntyre Hudson, MRG Finance denetimleri nedeniyle yılın başında Birleşik Krallık Mali Raporlama Konseyi tarafından soruşturma altına alındı.

Tether, rezerv varlıklarının dökümünü vurgulayarak, USDT stabilcoinlerinin yeterince desteklenmediğine dair söylentileri yatıştırmaya çalışıyor. Ekim ayında Bloomberg Newsweek, şirketin varlık rezervleri hakkında bir açıklama yayınladığında, Tether USDT üzerinden eleştiri yağmuruna tutuldu.

Bloomberg, Tether’in stabilcoinlerini dolar eşdeğerleriyle desteklemek için rezervde yeterli varlığa sahip olup olmadığı hakkında soru sormanın yanı sıra, stabilcoin ihraççısının büyük Çinli firmalar tarafından ihraç edilen milyarlarca dolar değerinde ticari kağıda sahip olduğunu bildirdi. Bu Çin ticari kağıtlarının çoğunun, Aralık ayının başında borç geri ödemelerinde temerrüde düşen Çinli bir emlak geliştiricisi olan Evergrande ile bağlantılı olduğundan şüpheleniliyordu. O zamanlar, Tether’i eleştirenlerin çoğu, şirketin Evergrande tarafından ihraç edilen önemli miktarda borç yükümlülüğüne sahip olması durumunda, temerrütün bir bankanın USDT’ye hücum etmesine neden olabileceğinden korkuyordu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Panama’da Yerel Saatle 14:00’te Kripto Yasa Tasarısı Tartışılmaya Başlandı

Evergrande durumu USDT ve kripto piyasası üzerinde çok az veya hiç etkisi olmadan oynanırken, çoğu kişi hala Tether’in varlıkları konusunda şüpheci. Bugünkü tasdik, USDT’nin desteğine ilişkin son endişeleri hafifletmeye yardımcı olacaktır.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap