İlginizi Çekebilir

Tether, 1 Milyar USDt’yi Tron Ağından Taşıyor

Stevedanews


Stabilcoin alanındaki son gelişmelerin ardından Tether (USDt), USDt varlıklarını Tron’un TRC20 ağından Ethereum ve Avalanche‘ın blok zincirine aktarmak için bir zincir takasını koordine ettiğini duyurdu.

Bir Tweet’te Tether, 1 milyar USDt‘nin Tron’un blok zincirinden Ethereum’a taşınacağını söyledi. Öte yandan, 20 milyon USDt daha Avalanche‘a dönüştürülecek. Tether’e göre bu işlemler, stabilcoin’in toplam arzını değiştirmeyecek.

Duyuru, son TerraUSD (UST) ve Terra (LUNA) fiyaskosunun ardından bir stabilcoin erimesi korkuları arasında geldi. Bunun dışında USDt, 12 Mayıs’ta birçok değişim platformunda 0,99 sentin altına inerek fiyat dalgalanmaları da gösterdi.

Bununla birlikte, bir röportajda, Tether CTO’su Paolo Ardoino, trader’lara USDt’nin UST gibi algoritmik stabilcoinler gibi olmadığına dair güvence verdi. Ardoino, Tether’in “nakit ve nakit benzerlerinden oluşan güçlü, muhafazakar ve likit bir portföyü” olduğunu söyledi. Buna hazine bonoları, para piyasası fonları ve ticari kağıt holdingleri dahildir.

Ardoino ayrıca, stabilcoinleri çevreleyen FUD‘nin bazı trader’lar için para kazanma akışı haline geldiğine dikkat çekti. Bazı firmaların bazı borsalarda 1 doların altında USDt satın aldığını, Bitfinex ve Tether web sitesinde 1 doların üzerinde kullandığını açıkladı.

Bu arada, Terra kurucusu Do Kwon kısa süre önce UST stabilcoinin geri yükleme planlarını paylaştı. Kwon, UST’yi yeniden sabitlemeden önce, ileriye giden yolun “çıkış yapmak isteyen stabilcoin arzını emmek” olacağını açıkladı.

Bu nedenle, Kwon, temel havuzun 50 milyondan 100 milyon özel çekiliş hakkının artırılmasını onayladı. Ek olarak, Terra kurucusu PoolRecoveryBlock‘u 36’dan 18’e indirebileceklerini söyledi. Kwon, bunun sistemin “UST’yi daha hızlı emmesini” sağlayacağını söyledi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap