Terra’nın Airdrop Duyurusuyla Ticaret Hacimleri Uçuşa Geçti!

Do Kwon Terra LunaTerra topluluğu sonunda 1623 numaralı ve yeni zinciri diriltecek öneriyi onayladı. Yapılan açıklamalara göre, Terra 2.0 ile birlikte bir airdrop kampanyası da düzenlenecek. Bu büyük duyuruyla birlikte,  TerraUSD ve Terra (LUNA) 24 saatlik ticaret hacimleri uçuşa geçmiş durumda.

kripto haberleri

UST’nin fiyatı kısa süreli sıçramanın ardından tekrar düşüşte

Haber yayın saatleri itibariyle TerraUSD (UST) 0.087 dolardan işlem görüyor. Gün içerisinde airdrop duyurusuyla 0.105 dolara kadar fırlasa da düşüş kaçınılmaz oldu. Öte yandan, UST’nin 24 saatlik işlem hacmi şaşırtıcı bir şekilde %233 artarak 235 milyon dolara yükseldi. Duyuruya göre, yeni Terra zinciri Luna Classic ve UST sahiplerine yeni LUNA coin versiyonunu teslim edecek. Yatırımcıların da bu yüzden eski versiyonu satın almaya devam ettikleri belirtiliyor.

Teklife göre, topluluk fonu token dağıtımının %30’unu alacak. Kaza öncesinde elinde LUNA bulunduran kişilerin en fazla payı alacağı, yani. %35’lik bir pay alacakları açıklandı. Olay sonrası UST sahipleriyse bunun %15’ini alacak.

LUNA işlem hacmi de sıçrama yaptı

Bu arada Terra LUNA’nın 24 saatlik işlem hacmi de %68’in üzerinde bir artışla 964 milyon dolara yükseldi. LUNA’nın coin değerindeyse bu artış hiçbir etki yaratmamış görünüyor. Buna ek olarak toplam piyasa değeriyse 1 milyar doların halen üzerinde.

 


kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap