Terra’da beklenen “başlangıç” yarına sarktı: Değişiklik yaptık

Terra’da beklenen “başlangıç” yarına sarktı: Değişiklik yaptık


Bu ay başında çöken Terra zincirinin bugün gerçekleşmesi beklenen “2.0 başlangıcı” proje yönetimi tarafından yarına ertelendi. Açıklama Terra’nın resmi Twitter hesabından yapıldı.

“Yapılan değişikliğe göre…”

Terra’nın Twitter hesabından aktarılan duyuruda, “yapılan değişikliğe göre” Terra’nın yeni zinciri yarın TSİ sabah 9’da başlatılacağı belirtildi. Bu konuda açık ve net bir sebep belirtilmezken şu ifadeler yer aldı:

“Dün Terra 2.0’ın başlatılacağını belirtmiştik. Yarın bu başlangıç gerçekleşecek. Topluluk başlangıç için saat gibi çalıştı ve yeni zincirin başlatılması için yapılan değişiklikle bu zaman, 28 Mayıs UTC saatiyle 06.00’a alındı (*TSİ 09.00)

Bu noktraya gelebilmek için kullanıcılar, doğrulayıcılar, geliştiriciler ve borsa ortakları olmak üzere çok büyük bir kalabalıktan oluşan inanılmaz topluluğumuz çok çalıştı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyoruz.

Yeni zincirin ilk bloğu, aynı anda birbirlerine bağlı şekilde çalışan doğrulayıcıların büyük çoğunluğunun bir araya gelmesiyle üretilecek. Terra Station, Terra Finder (blok araştırmacısı) ve Terra Observer (merkeziyetsiz uygulama özelliği) ağ başlangıcından hemen sonra tam işlevselliğe sahip olacak.

Terra Classic’te bilinen dApp’lerin çoğu Terra’ya geçmeyi kabul ettiler. Bu uygulamaların başlangıç zamanı da, içinde bant genişliğinin de oldupu çeşitli faktörlere göre belli olacak.”

“Küllerimizden doğacağız”

Terra’nın açıklamasında ayrıca, topluluktan gelen bazı sorulara yanıtlar da verildi. Yatırımcıların ellerindeki LUNA’ları Terra Station’da, tercih ettikleri doğrulayıcılarda stake edebilecekleri, yeni zincirin açılmasıyla birlikte merkeziyetsiz uygulamalarda kullanabilecekleri ya da bir borsa da trade edebilecekleri belirtildi. Duygusal ve biraz da popülist açıklamaların da yapıldığı tweet serisinde şunlar yazıldı:

“Topluluk olarak küllerimizden doğacağımızı söylemiştik. Yarından itibaren en merkeziyetsiz ve topluluk tarafından sahiplenilen blok zincirlerinden bir tanesi hayata geçmiş olacak. Terra 2.0, sizlerin zaten daha önceden de aşık olduğunuz birçok ideali yine sizlere sunacak. Çılgın LUNA topluluğu, yetenekli geliştiricilerle birleşerek merkeziyetsiz finansın geleceğini inşaa edecek.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap