İlginizi Çekebilir

Terra LUNA’da yeni airdrop ayrıntıları açıklandı

Terra LUNA’da yeni airdrop ayrıntıları açıklandı


Yeni Terra zincirinin dün kabul edilmesinden sonra yarın (27 Mayıs) itibariyle sistem çalışmaya başlayacak. Öte yandan 1623 numaralı teklifin kabul edilmesiyle beraber de LUNA airdrop’una başlanacak.

Yeni zincirin başlamasıyla birlikte LUNC, USTC ve aUST tutan bazı kullanıcılara da LUNA airdrop’u yapılacak. Yeni zincirin kendi token’ı olan LUNA’dan kimin ne kadar alacağı ise kullanıcıların hangi token’a, hangi zaman diliminde, ne kadar sahip olduklarına göre değişecek.

“Saldırı öncesi” ve “Saldırı sonrası” ekran görüntüleri

Sistemin aldığı ekran görüntüleri “Saldırı öncesi” ve “Saldırı sonrası” olmak üzere ikiye ayrılıyor. 7 Mayıs günü TSİ 17:59:37’de “Saldırı öncesi”, 26 Mayıs TSİ 22:59:51’de ise “Saldırı sonrası” ekran görüntüleri alınıyor. Yani bugün belirtilen saate kadar alınacak LUNA’lardan bile airdrop elde edenler olabilir.

“Saldırı öncesi”nde elinizde LUNA varsa ve bunlar stake türevlerinde yer alıyorsa airdrop’tan yararlanabileceksiniz. Ayrıca Anchor’da kilitli olan 500 binden az aUST’niz de bulunuyorsa yine airdrop hakkınız bulunuyor.

“Saldırı sonrası”nda stake türevlerine LUNA kilitlediyseniz ya da LUNA aldıysanız, ya da UST sahibi olduysanız yine LUNA 2.0 airdrop’unu alabileceksiniz.

Kim, ne kadar alacak?

“Saldırı öncesi” LUNA (ve aUST) tutanlar ve stake türevlerinde LUNA kilitleyenler:

10 bin LUNA’dan az tutanlar: Yarın kilidi açılmış şekilde haklarının %30’unu airdrop olarak alacaklar. Bu kişiler, kalan yüzde 70’lik haklarını ise 2 yıllık süreç içinde alacaklar.

10 bin LUNA ile 1 milyon LUNA arasında LUNA tutanlar: 1 yıllık bekleme süresinin ardından, 2 yılda dağıtılacak

1 milyon LUNA’dan fazla tutanlar: 1 yıllık bekleme süresinin ardından 4 yılda dağıtılacak.

aUST tutanlar: Haklarının %30’unu yarın genesis’te, kalan %70’ini ise 6 aylık bekleme süresinin ardından 2 yılda alacaklar.

“Saldırı sonrası” LUNA tutanlar (ve UST) ve stake türevlerinde LUNA kilitleyenler:

Hem LUNA hem de UST alanlar, haklarının yüzde 30’unu genesis’te yani başlangıçta, geri kalan yüzde 70’lik kısmını ise 6 aylık bekleme süresinin ardından 2 yıl içinde alacaklar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap