İlginizi Çekebilir

Terra (LUNA) Kurucusundan Yeni Kurtarma Planı Geldi

Do Kwon Terra Luna


Terra kurucusu Do Kwon bugün Terra zincirini algoritmik bir sabit token olmadan yeni bir zincire çatallamayı önerdi. Luna’nın yeni kurtarma planı, Terra ağının çöküşünden sonra geçen hafta sabit değerli tokenlerin çöküşüne karşı geliyor.

Çatallı Terra (LUNA)

Plan, eski zinciri Luna Classic (LUNC) olarak ve yeni zinciri Terra (Luna-LUNA token) olarak yeniden adlandırmayı içeriyor. Do Kwon’un duyurusunda, LUNA topluluğunu benzersiz olarak tanımladı ve Terra’da çoğu ekosistemden daha geniş ve daha derin yatırımcılar olduğunu belirtti.

Kwon, LUNA’nın airdrop planlarını bir tweet’te açıkladı:

Yeni LUNA, LUNC pay sahiplerine, kalan UST sahiplerine ve temel uygulama geliştiricilerine airdrop olarak gönderilecek. Ayrıca, TFL’nin cüzdanı airdroptan kaldırılacak ve Terra’yı tamamen topluluğa ait bir zincir haline getirecek

Terraform Labs, token dağıtımının çoğunu mevcut Terra geliştiricilerine acil durum şeridi olarak harcıyor.

“Terra 2.0, başlangıçları finanse etmek için Luna tokenlerinin doğrudan acil durum tahsisini alacak geliştiriciler geliştirmeye ve aynı zamanda kurucularının temel katmanının çıkarlarını karşılayan bir grup token sağlamaya odaklanıyor.”

LUNA Canlandırma Planı 2.0

Kwon ayrıca geliştiricilerin çıkarlarını ekosistemin uzun vadeli başarısıyla uyumlu hale getirmeyi de vurguluyor. Ağ güvenliği ayrıca, yılda %7 ödeme hedefiyle ve token enflasyonu ile güçlendirilecektir.

Terraform Labs, Çarşamba günü bir konsey oylamasına bir öneri sunacak. Plana göre, Terraform Labs, Terra çekirdeğinin yayınlanmasını askıya alacak ve ağ başlatma talimatlarını Cumartesi günü doğrulayıcılara sunacak.

Şirket, 25 Mayıs’ta temel bir uygulama geliştirici kaydını tamamlayacağını duyurdu. Bu, 27 Mayıs’ta başlatılan son anlık görüntünün oluşum dosyasını oluşturacaktır. Şirket ayrıca aynı gün bir ağ kuracak.

Kwon duyuruda şunları kaydetti: “UST, geçen yıl Terra’nın büyüme hikayesinin merkezi bir açıklamasıyken, UST’nin dağıtımı, kripto para birimi geliştiricileri için en güçlü ekosistemlerden birinin büyümesine yol açtı.”

Binance CEO’su CZ, Ellerinde UST Tutup Tutmadıklarını AçıkladıBu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap