Terra LUNA Dolaşımdaki Arzı Günler İçinde Yaklaşık Yüzde 1,9 Milyon Arttı

terra luna coin
Terra USD’nin (UST) dolara karşı sabit değerini kaybetmesinin tesiri etkisini göstermeye devam ederken, Terra’nın LUNA’sının dolaşımdaki miktarı son yedi günde yüzde 1,9 milyonun üzerinde arttı.

Kripto analisti Ali Martinez tarafından paylaşılan verilere nazaran, dolaşımdaki LUNA miktarı bir hafta ilkin ortalama 342 milyondu. Şimdiye kadar, dolaşımdaki arz 6.18 milyar artarak toplamı 6.531.899.614.602 LUNA’ya getirdi.
LUNA tokeni geçen hafta nerede ise sıfıra düşerken, UST stabilcoin sabitini tamamen yitirdi ve şu anda 0,08 dolardan muamele görüyor. LUNA jetonu, son bir hafta içinde değerinin 0’ünü kaybetti ve daha fazlasının yaratılmasını tetikledi. Yayınlandığı tarihte, LUNA 0,000226 dolardan işlem görüyordu.


Kwon’u Terra’yı “yeniden başlatmak” için yapın
Hafta sonu süresince, Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, Terra ile alakalı bir forumdaki bir gönderide, ağ sahipliğinin tamamen UST’ye dağıtıldığı tüm Terra blok zincirinin yine başlatılması anlamına gelen bir “Terra Ekosistem Canlanma Planı” önerdi. LUNA sahipleri 1 milyar yeni jetonla. CEO ek olarak Terra ekosisteminin tamamen çöktüğünü de kabul etti.

Yeni jetonların yüzde kırkı, de-pegging olayından ilkin jetonlara sahip olan LUNA sahiplerine dağıtılacak, öteki bir @’ı UST sahiplerine orantılı olarak tahsis edilecektir. Kalan , zincirin sonunda tutulan LUNA sahiplerine ve gelecekteki gelişimi finanse etmek için kullanılacak topluluk havuzuna dağıtılacaktır.

Bu yaklaşımla Kwon, mevcut üyeleri projenin başarısızlığından sonrasında gemide kalmaya teşvik etmeyi umuyor. Dolara sabitlenmesi gereken Terra’nın UST durağan parası, geçen hafta “ölüm sarmalı” yaptı ve milyarlarca doları sildi.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
16Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap