Terra 92 Milyon Dolarlık Çığ (AVAX) Holdinglerini Satacak mı?

Avalanche
Avalanche, Terraform Labs ve Luna Foundation Guard (LFG) tarafınca tutulan 92 milyon dolarlık AVAX jetonlarının havasını temizledi.

Blockchain, Terra’nın elindeki tokenleri satacağına inanmadığını ve herhangi bir AVAX satışına destek olmaya hevesli bulunduğunu söylemiş oldu.

Holdingler, toplam AVAX arzının küçük bir bölümünü temsil ediyor ve terk edildiğinde fiyatlarında kaosa niçin olabilir . Avalanche, LFG’nin yaklaşık 1,97 milyon jetona haiz olduğunu, Terraform laboratuvarlarının ise ortalama 1,07 milyon olduğunu söylemiş oldu.

Terra Luna çöküşü, birçok yatırımcıyı geleceği hakkında cahil bıraktı. Ancak, Do Kwon, Terra’nın başı zinciri canlandırmak için birtakım planlar başlattı.

Terra, 3 milyonun üstünde AVAX tokenine haiz
AVAX topluluğu tarafınca meydana getirilen sürekli sorgulamanın peşinden takım, şu anda hareketsiz olduklarını bildirdi. Terraform Labs’ın (TFL) yaklaşık 1.09 milyon AVAX tokeni satın aldığını ve bir sene boyunca kilitlediğini de sözlerine ekledi . Avalanche, bu token miktarının AVAX’ın geçen haftaki kütlesinin %0.5’ini temsil ettiğini belirtti.


Ayrıca , LFG’nin bu tarz şeyleri biriki havuzu için kullanmak amacıyla ek 1,97 milyon AVAX jetonu satın aldığını da laflarına ekledi. Bu miktar Avalanche’ın geçen hafta üretilen hacminin %0,9’u olarak hesaplandı. Bu arada, AVAX burada umutsuz görünüyor şu sebeple LFG, tavsiye edilen zincir çatalı içinde AVAX belirteçlerini tutmak için herhangi bir plan açıklamadı.

Son zamanlarda Terra, LFG’nin hala 1.8 Milyar UST ve 222 milyon LUNA ile ortalama 2 milyon AVAX jetonunu elinde tuttuğunu açıkladı. Avalanche, token satışının lüzumlu olması halinde mantıklı bir ticaret stratejisiyle çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

LFG satın alındığından beri jetonlar %60 azaldı
Terra, bu yılın başlarında rezervlerine 200 milyon dolar değerinde AVAX tokeni eklemişti. Bununla beraber, 10 milyar dolarlık bir rezerv oluşturma planı, LUNA ve UST tokenlerini zamanı düşüşten korumak için yeterli değildi. Avax belirteci, basın zamanında ortalama 30.10 $ fiyatla işlem görüyor. Son 24 saatte %4’ün üzerinde bir sıçrama kaydetti.

Bu arada, jeton Terra’nın satın alınmasından bu yana %60’ın üzerinde düşüş yaşadı. Avalanche tokeni, satın alma gününde 84$ civarında muamele görüyordu. AVAX’ın toplam piyasa değeri ayrıca 8.1 milyar dolara düştü. Bununla birlikte, Terra’nın LUNA’sı hemen hemen %100 düşerken, stabilcoin’i o zamandan beri %92’lik bir çöküş kaydetti.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
50Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap