TCMB Başkanı Dijital Para ile ilgili Konuştu

TCMB Başkanı Dijital Para ile ilgili Konuştu

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu ikinci enflasyon raporuna dair verileri açıkladı. TCMB, yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 23,2’den yüzde 42,8’e revize edildi. 2023 yılı için ise tahminler yüzde 12,9 seviyesine çıkarıldı. TCMB Başkanı, açıklamalarında dijital para konusuna da değindi.

TCMB Başkanı: Dijital Para Çalışmalarımız Hızla Devam Ediyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın ikinci enflasyon beklentilerini açıkladı. Buna göre, enflasyon tahmini yüzde 42,8’e yükseltildi. Kavcıoğlu konuşmasında dijital para ile ilgili de şu yorumları yaptı:

“Dijital para çalışmalarımız çok ciddi ve hızlı şekilde devam ediyor. Yılın ikinci yarısı farklı testlerimiz ve çalışmalarımız önemli bir noktaya gelecek”

Kısa süre önce dijital Türk Lirası ile ilgili bir özel haber yapmış ve son dönemde yaşananları anlatmıştık. Konuya ilişkin videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dijital TL’nin tedavülü için 2022 yılı belirlenmişti. Dijital Türk Lirası Ağı 2022 yılında tesis edilerek kapalı devre pilot uygulama testleri yapılacak.

İlerleyen dönemde dijital Türk Lirası ile ilgili daha fazla açıklama gelecek gibi duruyor. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

!function(f,b,e,v,n,t,s)
{if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};
if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;
n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,’script’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘1054123718733071’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap