STEPN ve GMT token nedir? Yeni ‘hareket et kazan’ projesinin yükselişi

STEPN ve GMT token nedir? Yeni ‘hareket et kazan’ projesinin yükselişi


STEPN (GMT) tamamen yeni bir alanda çığır açan bir proje olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıları yürüyüş yapmaya ve sağlıklı yaşama teşvik eden bu proje, bunu karşılığında kullanıcılara ödül olarak token veriyor. GMT token ise projenin yerel tokenlerinden biri ve yönetim için kullanılıyor. GMT fiyatı son 24 saatte %70 ve son 7 günde de %150 oranında değer kazandı. STEPN mobil uygulaması ve GMT token ile ilgili ayrıntılara bakalım.


STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleri

STEPN, Solana tarafından desteklenen ilk “hareket et kazan” (move2earn) türü bir mobil NFT oyunu. Burada oyuncular dışarıda yürüyüş yaparak ya da koşaralk, NFT Sneaker ile tokenler kazanabilir. STEPN’in amacı milyonlarca insanın sağlıklı yaşam tarzına ilhal olmak. Böylece bu insanları aynı zamanda Web 3.0 dünyasına getirecek. Sonuç olarak dünyanın karbon durumuna olumlu katkıda bulunacak.

Hareket et kazan uygulamasına başlangıç yapmak için kullanıcıların ilk yapması gereken, Solana’nın SOL tokenini STEPN’te bulunan uygulama içi cüzdana yatırmaları, uygulama içindeki pazar yerinden “NFT Sneaker” adı ile bilinen NFT spor ayakkabılar almaları ve “enerjinin” dolması için 24 saat beklemeleri gerekiyor. Buradaki enerji, bir kullanıcının bir NFT spor ayakkabı ile egzersiz yapmak için kaç dakika harcayabileceğini gösteriyor.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleri

Solana Hackathon’un kazananı STEPN

STEPN, Solana Ignition Hackathon Oyun Parkuru kazananı olmuştu. Şimdiye kadar Hackathon kazanan tek mobil oyun oldu. Çünkü çok kolay kulanıma sahip bir arayüze, uygulama için pazar yeri ve cüzdana sahip.

Aynı zamanda kripto dışı milyonlarca insanın bu uygulamayı kullanmasına teşvik etmesi açısından da Hackathon hakemlerinin takdirini kazanmıştı.

İlgili – ApeCoin (APE) nedir?

STEPN (GMT) token nedir?

STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleri

STEPN iki tür tokene sahip. Bu tokenler ve kullanım alanları şöyle:

  • GMT token: Yeşil Metaverse Tokeni (Green Metaverse Token – GMT) kısatlaması olan GMT, bu Web 3.0 projesinin yönetim tokeni. 6 milyar token limitine sahip.
  • GST token: Projenin ikinci tokeni ise Yeşil Satoshi Token (Green Satoshi Token – GST) adının kısaltması olan GST, STEPN’in kullanım ve ödül tokeni. Sınırsız arza sahip bir token.

STEPN (GMT) henüz yeni bir token olmasına rağmen son günlerdeki hızlı yükselişi ile dikkat çekiyor. Artık TOP 100 en büyük kripto para arasına yükseldi. 30 Mart 2022 itibariyle en büyük 81. kripto para projesi ve 1 milyar doları aşan piyasa değerine sahip.

STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleri

STEPN (GMT) fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Bu yazı hazırlanırken dolaşımda 600,000,000 GMT token var. Bu da toplam ve maksimum arzın yüzde 10’u demek. Yukarıdaki CoinMarketCap grafiği ise GMT tokenin 9 Mart 2022 tarihinden bu yana olan fiyat hareketlerini gösteriyor. GMT fiyatı son 24 saatte yüzde 70 ve son 7 günde de yüzde 150 oranında değer kazandı.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

!function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,’script’,’https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’)jQuery(document).ready(function(){window.fbAsyncInit=function(){FB.init({appId:window.ism_facebook_id,status:!0,cookie:!0,xfbml:!0,version:’v2.5′})};(function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(d.getElementById(id)){return}
js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs)}(document,’script’,’facebook-jssdk-ism’))})kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap