Standard Chartered, Bu Metaverse Projesiyle Ortaklık Kurdu: Tokenı Nasıl Etkileniyor?

Standard Chartered, Bu Metaverse Projesiyle Ortaklık Kurdu: Tokenı Nasıl Etkileniyor?


İngiliz banka devi Standart Chartered, metaverse’e bu proje ile geçiş yapıyor ve bu ilgili metaverse coinin fiyatını bu yönde etkiliyor.
kripto haberleri

2021’in sonlarına doğru popülaritesi artan, hızla yaygınlaşan ve özellikle oyna kazan modeliyle dikkat çeken metaverse projeleri, ortaklıklarıyla da dikkat çekiyor. Bu projeler, yatırım aldıkça veya ortaklıklar imzaladıkça ilgili projedeki sermayesini artırıyor ve piyasa değerinde yükselişler sergiliyor. Bu da ilgili metaverse projesinin yerel tokenının fiyat artışını tetikliyor.

Tercih: The Sandbox

Bunun yanı sıra özellikle banka sektöründe bulunan firmaların metaverse’e birer birer giriş yaptığı da gözlemleniyor. Bunun en son örneği HSBC’nin metaverse’e adım atmak için The Sandbox’ı tercih edip ortaklık imzalaması olarak görülebilir. Bunlara yeni bir tanesi de İngiliz bankalarının önde gelen liderlerinden olan Standart Chartered’den ekleniyor. Bu banka da The Sandbox’ı tercih ederek ortaklık imzalıyor.

kripto haberleri

Banka, bu ortaklık sonrası müşterilerine yeni özellikler sunabilmeyi hedefliyor. Ayrıca banka, blockhaine ve web3’e bu geçişleriyle online işlemlerde yeni özellikler keşfedilmeyi ve teknolojinin inovasyonunu böyle yakalayabilmeyi umuyor. Öte yandan bankaların, bu teknolojik ilerleme için özellikle The Sandbox’ı seçmesi gözlerden kaçmıyor ve bu onun kurumsal kabullenişine artı yönde etkili oluyor.

SAND Nasıl Etkileniyor?

kripto haberleri

Bu ortaklık anlaşmaları ister istemez The Sandbox’ın yerel tokenı olan SAND’in fiyatını etkiliyor. Her ne kadar kriptolar, genel bir düşüş eğiliminde olsa da bu ve benzeri gelişmeler ilgili altcoinlere nefes aldırabiliyor. Bu yazı yazılırken ise SAND, son 24 saatteki %2,5’in üzerindeki düşüşüyle yaklaşık 2,63 dolardan işlem görüyor. Ancak bu haber öncesi SAND’in 2,5 dolar civarına kadar düştüğü ve haberle beraber az da olsa yükselebildiği gözlemleniyor. Bunun yanı sıra SAND, haftalık olarak bakıldığında %1,7’lik düşüşte ve aylık ise %20 kadar düşüşte gözüküyor. Haftalık olarak toparlayan SAND, ne yazık ki aylık düşüşünü tamamıyla toparlayacak güce sahip olamıyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap