Stacks (STX) Destekten Tepki Aldı!

analiz-13


STX Haftalık Grafik Yorumu

STX-05.25-1

Sizler için bu yazımda, akıllı sözleşmelerin ve DApp’lerin Bitcoin ağında kullanılmasına olanak sağlayan ve bunları güvenlikten ödün vermeden gerçekleştiren katman-1 projesi Stacks’ın yerel varlığı STX analizi yapacağım. Hadi birlikte inceleyelim.

Grafikte sarı bölge ile gösterdiğim 0,48 dolarlık alandan tepki almayı başardı. Bu alan geçen seneki piyasa çöküşü zamanında gerçekleştirdiği dip ile aynı bölgeye denk gelmekte. Ayrıca beyaz çizgi ile gösterdiğim alçalan trendi ise test etti ve ret yedi.

Olası yükseliş senaryosunda ilk olarak bu trendi aşması gerekmekte. Devamında ise 1,5 dolara kadar ulaşacağını düşünüyorum. Hatta 3 dolarda bulunan güçlü direnç alanına kadar da ulaşmak isteyecektir.

  • MACD şu anda negatif bölgeye doğru ilerliyor. Ancak çizgiler birbirine paralel ilerlediği için kesişim şu anda çok mümkün görünmüyor.
  • RSI, hala aşırı satım bölgenin sınırında seyretmekte. Bu durum her ne kadar düşüş ihtimallerinin zayıf olduğunu gösterse de düşüş senaryosunu göz ardı etmemekte fayda var.
  • Haftalık grafikte gördüğünüz gibi MA20’nin altında işlem görüyor. Yükseliş trendine geçebilmesi için bu seviyeyi aşması gerektiğini düşünüyorum.
Destek Seviyeleri 0,48 0,28
Direnç Seviyeleri 1,5 3

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

STX-05.25-2

Geçtiğimiz haftalarda bıraktığı tasfiye iğnesinden sonra önündeki ilk direncini aştığını görüyoruz. Yükselişe devam ederse 0,62 doları aşacağını ve hatta 0,68 dolara ulaşacağını düşünüyorum.

Ayıların güçlenmesi, fiyatın 0,54 dolara düşmesine ve devamında 0,46 dolara gerilemesine sebep olabilir.

Destek Seviyeleri 0,54 0,46
Direnç Seviyeleri 0,62 0,68

Stacks (STX) Destekten Tepki Aldı! haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap