SK Square’den çip ve blok zinciri teknolojisine 1.6 milyar dolar!

SK Square'den çip ve blok zinciri teknolojisine 1.6 milyar dolar!


Teknoloji üretimyle bilinen ve kripto paralara da çok ciddi bir ilginin olduğu Güney Kore’de Kasım ayında kurulan SK Square şirketi önümüzdeki dönemde çok büyük önem kazanması beklenen yarı iletken çip sanayisi ve blok zinciri endüstrisine yatırımlarını artıracağını açıkladı.

Ülke medyasından The Korean Herald’a konuşan şirket CEO’su ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Park Jung-ho, “Bu yıl SK Square’in hem aşina olduğu hem de büyük yükseliş beklediği alanlara ciddi yatırımlar yapıp, hissedar değeri yaratacağı bir yıl olacak.” dedi.

Kendi token’ını çıkaracak

Ülkenin en büyük borsalarından biri olan Korbit’in yüzde 35’lik hissesini satın alan ve metaverse yatırımlarıyla da bilinen şirketin yıl sonuna doğru da kendi token’ını çıkarma plânı olduğu belirtiliyor. Bu token, SK Telekom’un metaverse alanı olan Ifland’in yeni blok zinciri ekonomik sisteminin bir parçası olacak.

Güney Kore’nin en büyük aile şirketlerinden biri olan SK Group, Kasım ayında SK Square adlı şirketi kurmuştu. Şirket kurulur kurulmaz 75 milyon dolarlık ödemeyle Korbit’in yüzde 35’lik hissesini satın almış, ayrıca Onmind adlı 3 boyutlu dijital insan üretim şirketine 7 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap