Shiba Inu Fiyatının Yükselmesi için Kilit Faktör Bu Olabilir!

Shiba Inu


Shiba Inu

Hiç şüphesiz Shiba Inu (SHIB) kripto dünyasına katıldıktan sonra piyasadaki dinamikleri etkileyecek kadar bir etki yarattı. Bilinen en eski meme coin Dogecoin (DOGE) ile rekabet etmek için oyuna dahil olan SHIB, topluluktaki birçok üye tarafından ‘devrim niteliğinde’ dahi tanımlandı. Altcoin’in benimsenmesi beklenenden kat be kat hızlı oldu ve büyük/küçük demeden birçok restoran, emlak şirketi, moda markaları vb. perakende satıcılar SHIB ile ödeme kabul etmeye başladı. Ancak, tüm bu gelişmeler sürerken altcoin fiyatı bir süredir istenen performanstan çok uzak.

kripto haberlerikripto haberleri

Takvimler Ekim 2021’i gösterdiğinde Shiba Inu kripto dünyasının en çok konuşulan varlıklarından birisiydi. Hatırlanacağı üzere meme coin o dönem, yalnızca 30 gün içerisinde, %1000’in üzerinde bir kazanç sağlamıştı. Haliyle bu durum da onu adeta bir ‘yıldız’ yaptı.

SHIB fiyatının daha önce böyle sert ve beklenmedik yükselişler yapması topluluğun iştahını kabarttı ve benzeri hareketlerin tekrardan görülmesi için büyük bir beklenti yarattı. Altcoin fiyatı son zamanlarda istediği performansı gösterememesinin yanı sıra tüm zamanların en yüksek seviyesinden %86 değer kaybetti.

Ancak bir faktör, Shiba Inu’nun Ekim 2021 kazanımlarını geri getirmesine yardımcı olabilir gibi görünüyor. Shibarium’un SHIB fiyatını yükseltmesi bekleniyor. SHIB ağı bu katman-2 çözümü üzerinde çalışmaya devam ediyor ve bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ekip yayın tarihiyle ilgili herhangi bir açıklama paylaşmadı.

SHIB ağı bu yıl birtakım önemli güncellemeler aldı. Bununla birlikte, yaklaşmakta olan katman-2 güncellemesine yönelik coşkunun varlığın fiyatını yükseltmesi bekleniyor. Shibarium, Shiba Inu Ryoshi’nin yaratıcısı tarafından tasarlandı. Bu zincirin piyasaya sürülmesinin ardından, SHIB’nin katman-2’ye geçeceği bildiriliyor. SHIB’nin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium hakkında daha önce şunları söylemişti:

“Shibarium, her hizmet, oyun veya üzerine inşa edilen her şey için düşük ücretler sunacak.”

Shiba Inu Bugün Nasıl Bir Konumda?

Altcoin bugün düşüşten uzaklaşmayı başardı. Fiyatında büyük bir dalgalanma olmaksızın SHIB, basın zamanında 0,0000116 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, varlık yüzde 5,51 oranında düştüğü için son birkaç gündür pek de iyi bir tablo sunmamıştı.

Fiyatına ek olarak, Shiba Inu’nun piyasa değeri 6,34 milyar dolara düştü. Bu, varlığın kripto sıralamasında 16. sıraya düşmesine neden oldu. Bu arada, muadili Dogecoin imrenilen ilk 10’un bir parçası olmaya devam ediyor.

Son çöküşünden sonra yükseliş trendinde olan tek faktör, elinde SHIB tutan yatırımcı sayısı. SHIB ağındaki toplam benzersiz adres sayısı büyük bir artışa tanık oluyor. Bugün itibariyle 1.169.694 sahip kaydedildi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap