Shiba İle İlgili Son Gelişmeler: Metaverse’de Adım Adım

Shiba İle İlgili Son Gelişmeler: Metaverse’de Adım Adım


Piyasanın en popüler şaka coin’lerinden olan Shiba Inu’nun metaverse’deki hamleleri hız kesmeden devam ediyor. 
kripto haberleri

Elde edilen son bilgilere göre artık popüler meme token SHIB, Shiba Inu metaverse’de arazi alımları için kullanılabilecek. Peki, Shiba sahiplerinin bu noktada avantajları olacak mı?

SHIB İle Arazi Alımı

Twitter üzerinden yapılan açıklamalara göre SHIB: The Metaverse’de arazilerin mintleme işlemlerinde SHIB token’lar da kullanılabilecek. SHIB: The Metaverse’de sunulan 100.595 farklı arazi parçası bulunuyor ve başlangıçta yalnızca ETH kullanarak arazi satın almak mümkündü. Ancak artık SHIB’in metaverse projesine entegrasyonu sağlandı ve bu şekilde kullanıcılar sadece arazi alımı yapmakla kalmayacak aynı zamanda ek özelleştirme seçeneklerine ulaşım hakkını da elde edecek.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre SHIB: The Metaverse’deki toprak sahipleri pasif gelir elde edebilecek, oyun için kaynakları toplayabilecek ve çeşitli ödüller alabilecek.

kripto haberleri

Öte yandan yapılan açıklamalara göre SHIB metaverse’deki arazi parselleri, aşamalar halinde piyasaya sürülecek. Giriş aşamasında 13 Nisan’da arazinin dört kategoriye ayrılmasıyla 36.431 parselin kilidi açıldı: Gümüş Kürk, Altın Kuyruk, Platin Pençe ve Elmas Dişler 0,2 ETH ile 1 ETH arasında fiyatlandırıldı.

Shiba İle İlgili Gelişmeler

Shiba ilk piyasaya çıktığı dönemlerde sadece hype ve Elon Musk tweetleri ile dikkat çeken bir meme token olarak nitelendiriliyordu. Ancak atılan son adımlar Shiba’nın kullanım durumlarını artırdı ve bu da aslında projeyi tamamen farklı bir yöne taşımış oldu.

Örneğin; Unification Foundation’ın yakın tarihli bir Medium gönderisine göre, SHIB: The Metaverse, SHIB için yakında çıkacak bir Layer-2 ölçeklendirme çözümü olan Shibarium’da geliştirilecek.

Buna ek olarak SHIB ekosistemi ayrıca, geliştiricilerin metaverse projesi geliştirilirken daha önemli bir rol oynayacağını söylediği LEASH ve BONE dahil olmak üzere yan tokenlerden oluşuyor. Şu anda LEASH’lerini kilitleyen yatırımcılara arazi tekliflerine öncelikli erişim verilirken, BONE, yatırımcılarının metaverse geliştirilmesiyle ilgili kararlarda oy kullanmasına izin veren bir yönetim token’ı olarak tanımlanıyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap