İlginizi Çekebilir

SEC, Kripto Suçlarıyla Mücadele Gücünü Artırıyor

Stevedanews


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para birimiyle ilişkili siber suçlarla mücadele çabalarını desteklemek amacıyla 20 iş pozisyonu açarak kripto varlık uygulama ekibini genişlettiğini söyledi.

Dün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, uygulama bölümündeki kripto suç odaklı bir birimde personel sayısının 50’ye çıkarılacağını bildirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler yaptığı açıklamada, bu birimin boyutunun neredeyse iki katına çıkarılmasının SEC’in siber güvenlikle ilgili açıklama ve kontrol sorunlarını belirlemesini sağlayacağını söyledi.

SEC, 2017 yılında kurulan birimin, dolandırıcılık ve kayıt dışı kripto varlık teklifleriyle ilgili 80’den fazla yaptırım eylemi gerçekleştirdiğini ve toplamda en az 2 milyar ABD Doları tutarında parasal rahatlamaya yol açtığını söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: MakeMyTrip, Hindistan’ın Turizm Destinasyonlarını NFT’ye Çevirdi

Kripto varlık tekliflerine ek olarak birim, kripto varlık ödünç verme ve bahis ürünleri, merkezi olmayan finans platformları, takas edilemez tokenler ve stabilcoin’ler ile ilgili ihlal iddialarını araştıracak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Komiseri Hester Peirce bugün; “SEC, bir icra dairesi değil, icra dairesi olan bir düzenleyici kurumdur. Kriptoda yaptırım konusunda neden lider oluyoruz?” sözlerini içeren bir tweet attı.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap