RUSYA,DOST ÜLKELERİN BİTCOİN ILE DOĞALGAZ ÖDEYEBİLECEĞİNİ ÖNE SÜRÜYOR !

rusya
RUSYA DOST ÜLKELERİN BİTCOİN ILE DOĞALGAZ ÖDEYEBİLECEĞİNİ ÖNE SÜRÜYOR !

BBC’nin 25 Mart tarihindeki haberine göre , Rusya gaz satın almak için bitcoin dijital para biriminin kullanılmasına izin verebilir, ancak bu yalnızca Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin peşinden yaptırım uygulamayan “arkadaş” ülkeler için geçerli olacak .

Rusya Devlet Duması enerji komitesi başkanı Pavel Zavalny, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu hafta başlarında “düşman olmayan” ülkelerin Rus gazı için ruble olarak ödeme yapmasını talep etmesinin arkasından gelen öneriyi yapmış oldu . Rus gaz derneği Rus Gaz Derneği’nin de başkanı olan Zavalny, Çin ve Türkiye şeklinde müttefik ve yansız devletlerin de kendi para birimleri ve ruble ile ödeme yapabileceklerini söylemiş oldu.

Zavalny, “Uzun süredir Çin’e ruble ve yuan için milli para birimlerine geçmeyi öneri ediyoruz” dedi. “Türkiye ile lira ve ruble olacak. Bitcoin ticareti de yapabilirsiniz.”

Bitcoin, yalnızca binlerce bilgisayara yayılmış sanal kodda bulunan, hükümet dışı bir dijital para birimidir . Her bir bitcoin 25 Mart’ta 44.000 $ değerindeydi.


Çin’in komünist partisi bitcoin’i yasakladı. Kara para aklama gibi yasadışı finansal faaliyetleri körükleyen para biriminin açık doğasına karşı antipatiktir. Sözde bitcoin madenciliği de son aşama enerji yoğundur.

Vladimir Putin 23 Mart’ta yaptığı açıklamada, Rusya’nın, önde gelen batılı güçler Amerika, İngiltere ve AB ile Japonya ve Singapur şeklinde ötekiler de dahil olmak üzere, düşmanca olarak sınıflandırılan 45’ten fazla ülkeye gaz sevkiyatı için dolar, euro ve öteki yabancı para birimlerini reddedeceğini söyledi. Belki de şaşırtıcı olmayan bir halde, bu hareket bir tepkiye yol açtı ve birkaç Avrupalı ​​alıcı , şartın sözleşmelerin ihlali olacağını belirtti .

The Epoch Times’a nazaran, Japonya’da gaz alıcıları Moskova’nın bu politikayı pratikte uygulayabileceğinden şüpheliydi . The Japan Times , 25 Mart’ta Tohoku Electric Power’ın bir Japon LNG spot ihalesinde Rus kargolarını ekarte eden bir madde bulunduğunu söyledi.

Spekülatörler, Putin’in talebini gerçekte kaç alıcının kabul ettiğine bağlı olsa da, dünyanın biri olan gaz üreticisine yapılan ödemeler için daha yüksek talep fiyatlandırabileceğinden, Putin’in hareketi rublenin görünümünü bir dereceye kadar destekleyebilir. Döviz kuru, 25 Mart’ta bundan önceki gün 102,2 ruble ve iki hafta önce 139 ruble olan ABD doları karşısında 99 ruble oldu. 2020’nin başından bu yana, para birimi değerinin beşte birini kaybetti.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
13Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap