Rusya’da PayPal, Visa ve Mastercard Askıya Alma Hizmetleriyle Rusya’daki Yaptırımlar Artıyor !

visa
Şirketler Rusya’dan akın akın çekiliyor ve en büyük ödeme şirketlerinden üçü, PayPal, Visa ve Mastercard, gruba yeni katıldı. Amerika merkezli üç finans devi, uluslararası toplumla dayanışma içinde Rusya’ya yönelik hizmetlerini durdurduklarını deklare etti.
Uluslararası ödeme devi PayPal , Rusya’daki operasyonlarını durdurma niyetini deklare etti . CEO ve Başkan Dan Schulman’a göre, firma bu tutumu “Rusya’nın Ukrayna’daki şiddetli askeri saldırganlığını” kınamak için aldı. PayPal’ın Rus merkezli müşterilerin paralarını çekebilmeleri için bir müddet para çekme işlemlerine izin vereceğini de laflarına ekledi.

MasterCard , durumu inceledikten sonrasında ülkedeki hizmetlerini durdurma kararı aldığını açıklayarak davayı takip etti . Şirket, düzenleyici gerekliliklerin firmanın “birden fazla finansal kuruluşu Mastercard ödeme ağından bloke etme” kararını etkilediğini iddia etti.

Muadili Visa da aynı kararı verdi. Tüm işlemlerin durdurulması periyodunu başlattığını belirtti . Bu, Rusya’da verilen tüm Visa kartlarının artık ülke haricinde çalışmadığı ve Rusya dışında verilen kartların ülkede çalışmadığı anlama gelir.

Ancak Rusya Merkez Bankası, MasterCard ve Visa kartlarının ülke arasında çalışmaya devam edeceğini belirtti . Bankaya nazaran, “Bunlar ile alakalı işlemler ülke içinde Ulusal Ödeme Kartı Sisteminde işleniyor ve yaptırımlar onları etkilemiyor.” Bu nedenle, yalnızca sınır ötesi işlemlerin mevcut olmaması muhtemeldir.

Dünyanın en büyük üç ödeme hizmetinin ülkedeki hizmetlerini askıya almasıyla birlikte, mali yaptırımlar ülkeyi daha da fazla etkileyebilir. Ruble şimdiden mühim seviyede değer kaybetti.

Ruslar kripto seçeneğini alır mı?
Bu, Rusların işlemler için kripto kullanabilecekleri önerilerine yol açtı. Ukrayna ve Rusya arasındaki ihtilaf başlamadan önce Rusya, kripto para birimini yasallaştıracak ve onu geleneksel finansal sistemine dahil edecek düzenlemeleri düşünüyordu.

Bu yaptırımlar nihayet dijital para birimlerini benimsemesine izin veriyor . Bazı yetkililer, Rus oligarklarının ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için kripto kullanmak isteyebilecekleri konusunda uyardı. Ancak kripto topluluğundaki paydaşlar, ekonomik belirsizlik karşısında kriptoyu benimseyecek olanın ortalama Rus vatandaşları olduğuna inanıyor.

Bu nedenle Binance , Coinbase ve Kraken dahil olmak üzere birçok kripto borsası, Rus kullanıcıları için hizmetlerini geri çekmeyi reddetti . Ancak bu karar, borsaların tepkilerinden hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Hilary Clinton da dahil olmak suretiyle birçok kişiden tenkit aldı.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
67Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap