Rusya, Ukrayna’nın Bombardımanını Artırırken Bitcoin 38.000 Dolara Düştü

Ukrayna’ya 13 Milyon Doları Aşkın Kripto Bağışları yapıldı !
Bitcoin geriledikçe, ABD’de yaratılan iş sayısının, öteki ilgili faktörlerin yanı sıra, tahmin edilenden oldukça daha fazla arttığını yayınlayan etkisi altına alan ekonomik istatistiklerin ardından Amerika doları güçlendi.

Bitcoin – dünyanın alfa köpeği kripto para birimi – jeopolitik sürtüşmeler ve buna eşlik eden makro durgunlukla birlikte spot ışığı altında Pazar gününün haftalık kapanışına doğru kaydı.

Küresel kripto piyasasının piyasa değerinde 78 milyar dolarlık kocaman bir kayıp yaşaması sebebiyle BTC’nin fiyatı, hafta ortası birkaç toparlanmaya rağmen bir gecede %6 düştü.

Bitcoin Güncel Fiyat Son Durum# İsim fiyat piyasa değeri 24 Saatlik Değişiklikler Fiyat Grafiği (24s)

Bitcoin Geri Düşerken Üç Günlük Kayıplar Sürdürüldü
Bitcoin, Pazar ortası itibariyle 38.000 $ bölgesine geri dönüyordu. Kripto para birimi bir ayda hala %5 arttı. Öte yandan Ethereum, günde yaklaşık %4 ve haftada %5 düşüşle 2.625 dolardan işlem gördü. Ek olarak, bir ayda %2 düştü.

TradingView ve Cointelegraph Markets Pro verileri, BTC/USD paritesinin makale yazılırken 38.000 $ yardımcı seviyesini test etmenin ortasında bulunduğunu ve üç günlük kayıpların %12’ye yaklaştığını gösterdi.

Piyasa uzmanı Holger Zschaepitz’e bakılırsa, devam eden Rusya-Ukrayna çatışmasının “devasa bir stagflasyon şokunu” tetikleme tehdidi sebebiyle küresel hisse senetleri bu hafta yaklaşık 3 trilyon dolarlık piyasa değeri yitirdi.
Güç Göstermek
Bitcoin, Çarşamba günü 48 saatten daha kısa bir sürede %20 artışla 45.077 dolara ulaştı. O zamanlar, kripto para birimi, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının arkasından bocalayan NASDAQ ve S&P 500 şeklinde yerleşik finansal piyasaların üzerinde yüzüyordu.

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in NASDAQ hisse senedi endeksinden daha iyi performans gösterdiği için güç gösterdiğini ve “küresel dijital teminata doğru olgunlaştığını” belirtti.
Ally’nin Baş Piyasalar ve Para Stratejisti Lindsey Bell, Bloomberg tarafınca “Ukrayna’daki savaş kötüleşmeye ve dünyayı gerginleştirmeye devam ediyor” dedi.

Bell, piyasaların son derece zor bir yatırım ortamı yaratan belirsizlikten rahatsız olduğunu kaydetti.

Kızıl Bölgede
Toplam piyasa hacminde ortalama 99 milyar dolar kaybetmiş olduğu Cuma gününden bu yana, küresel kripto para piyasası kırmızı bölgede.

Kısa vadede temkinli olmaya devam ederken, bir çok iyimser gösterge mevcut ticaret aralığının devam ettiğine işaret ederken, Bitcoin için prognoz kasvetliydi.

Bu arada, Rusya borsası Cuma günü üst üste beşinci gününde kapalı kalırken, Rus rublesi haftalık bazda ABD doları karşısında %30’dan fazla düştü.

Pazar, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yükünü taşımaya devam ederken, Ruble Cumartesi günü tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,00799$’a düştü.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
19Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap