Rusya İstanbul barış görüşmelerinde ‘Atılım Yok’ dedi

Kübra Par: İktidar dışarıdaki olumlu havaya fazla aldanmamalı


Şüpheci NATO müttefikleri Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonları ölçeklendirme vaadinin çatışmada bir dönüm noktası mı yoksa sadece taktiksel bir değişim mi olduğunu değerlendirirken Kremlin Ukrayna ile görüşmelerde atılım olmadığını söyledi. Kiev yakınlarında saldırılar rapor edildi.

ABD Başkanı Biden, Rusya’nın İstanbul’daki barış görüşmelerinden sonra verdiği sözü yerine getirip getirmeyeceğini bekleyip göreceğini söyledi. Kremlin’e yakın bir kişi, gerginliğin geri çekilmesinin Kiev çevresinden askerlerin ateşkes ilanı veya tamamen çekilmesi anlamına gelmediğini söyledi. Yetkili, Moskova’nın şu anda muhtemel savaş hedeflerinin, Rusya sınırından Rusya’nın 2014’te ilhak ettiği Kırım yarımadasına bir kara koridoru ile birlikte iki doğu eyaletini almak olduğunu söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, işgalden bu yana ilk ziyaretinde Çin’de. Pekin, Vladimir Putin’in işgal etme gerekçesini desteklerken sivil kayıplarla ilgili endişelerini dile getirerek ve çatışmaları sona erdirmek için görüşmeler için bastırarak savaşa tutarlı bir yanıt vermek çabasında.

BBC

!function(f,b,e,v,n,t,s)
{if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};
if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;
n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,’script’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘226201484792800’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap