Robinhood’un rakamlarında büyük düşüş: SHIB ve DOGE kurtarır mı?

Robinhood'un rakamlarında büyük düşüş: SHIB ve DOGE kurtarır mı?


Komisyonsuz hisse senedi ve kripto para alım satım platformu ABD merkezli şirket Robinhood, 2022 yılı ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Aylık aktif kullanıcı sayısı 17.3 milyondan 15.9 milyona düşerken, geçen sene 137 dolar olan kullanıcı başına elde edilen gelir de 53 dolara düştü. Bir önceki çeyrekte de bu rakam 63 dolardı.

Toplam gelirde de büyük düşüş

Robinhood’un genel gelirlerinde de ciddi düşüşlerin olması dikkat çekti. 2021’in ilk çeyreğinde 522 milyon dolar olan toplam gelir, %43’lük düşüşle 299 milyon dolara indi. Şirketin finans yöneticisi olan Jason Warnick, düşüşlerle ilgili sebep olarak kullanıcılarının makroekonomik gelişmelerden etkilenmelerini gösterdi.

“Dogecoin olmazsa, kötü etkileniriz” demişlerdi

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz seneki bir açıklamasında Robinhood, kripto paralarda işlem bazlı gelirlerin %34’ünü tek başına Dogecoin’in sağladığını açıklamıştı. Şirketten yapılan açıklamada, ” Bu talepte bir yavaşlama olup, yeri bir başka kripto parayla doldurulamazsa, platformdaki finansal şartlarımız ve operasyonlarımız kötü şekilde etkilenir” demişlerdi.

SHIB ve DOGE kurtarır mı?

İşte Dogecoin’in Robinhood üzerindeki etkisi bu kadar büyük olurken, platform geçtiğimiz ay da bir başka fenomen token ve DOGE’un da rakibi olan Shiba Inu’yu listelemişti. Birçok Robinhood kullanıcısı da aylar boyunca şirkete Shiba Inu listelemesi için baskı yapmıştı.

Son dönemde düşüş içinde olan kripto para piyasası yönünü yukarı çevirmedikçe, hacimler ve dolayısıyla da kazançlar daha da geri gidebilir. Ancak özellikle Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması Dogecoin’i, Shiba Inu’nun ise dönemsel yakımlarını artırıp, arzını düşürmesi ve metaverse projeleri SHIB’e olan talebi ciddi şekilde artırabilir.

Ancak tüm bunların olması için öncelikle Bitcoin’in yönünü yukarı çevirmesi gerekiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap