Reuters’ın Raporuna Göre Binance, Rusya’yla Kişisel Veri Paylaşımı Yapacak

Stevedanews


Kripto para borsası Binance‘in, dünya çapında hükümetlerle daha iyi ilişkiler kurmaya çalışırken finansal işlemler hakkında bilgi toplayan ve analiz eden bir Rus ajansıyla kullanıcı bilgilerini paylaşmayı kabul ettiği bildiriliyor.

Reuters tarafından elde edilen bilgilere göre, geçen yıl Nisan ayında Binance’in Doğu Avrupa ve Rusya başkanı Gleb Kostarev, Dijital Ekonomi Geliştirme Fonu adlı kar amacı gütmeyen bir Rus kuruluşun davetlisi olarak Moskova‘da Rosfinmonitoring (Rosfin) olarak bilinen ajansla bir araya geldi.

Kostarev daha sonra müşteri verilerini paylaşmayı ve Rusya‘da yetkililerin suçla mücadele etmelerine yardımcı olmak için isimler ve adresler gibi verilere erişim talep edebilecekleri yerel bir birim kurmayı kabul etti. Rapora göre Rosfin, hapisteki muhalefet lideri Aleksey Navalni tarafından toplanan milyonlarca dolarlık Bitcoin‘in izini sürmek istiyordu.

Borsa şirketinden bir temsilcisi Reuters’e, Rus makamlarından Navalni ile ilgili olarak hiçbir zaman temasa geçmediklerini ve yerel Rus birimini kurmaya devam edip etmediklerini doğrulamadıklarını söyledi.

Şirket; “Gelecekte Rusya’da yerel bir varlık kurmayı düşünürsek, Binance meşru bir kanun uygulama talebi olmadan asla veri paylaşmayacaktır.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Emmanuel Macron: Kendi Kendini Düzenleyen Bir Finans Sektörüne İnanmıyorum

Bu bilgiler, Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun dünyanın dört bir yanındaki hükümet yetkililerine yönelik cazibe ataklarını sürdürmesinden dolayı ortaya çıktı. Geçen ay Zhao, Downing Street ve Hazine yetkilileri de dahil olmak üzere Birleşik Krallık hükümetindeki kilit isimlerle bir araya geldi. Son olarak aynı zamanda, başlangıç ​​inkübatörü Station F ile bir ortaklığın yanı sıra Fransa‘ya 100 milyon €’luk bir yatırım yaptığını da duyurdu.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap