Resmi Parası Bitcoin olan Başkan Önerilen Hırslı Bitcoin Şehri Planlarını Gösterdi

el salvador
Başkan Bukele Önerilen Hırslı Bitcoin Şehri Planlarını Gösterdi

En son BTC alımını yaptıktan sonra El Salvador Başkanı, yaklaşmakta olan Bitcoin Şehri hakkında bazı resimler yayınladı.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin en son BTC alımını yaptıktan kısa bir süre sonra ülkenin planlanan Bitcoin Şehri için geliştirme planlarını açıkladı.

Bukele Bitcoin City Projesi ile İlerliyor
El Salvador Devlet Başkanı , bir Twitter ileti dizisi aracılığıyla mimari modelin resimlerini göstererek “ Şehir çok güzel ilerliyor” dedi.

Ayrıntılar az olsa da, tamamlanma tarihi belirtilmemiş olsa da, Orta Amerika ülkesinin lideri, şehrin masmavi bir denizin yanı sıra çok sayıda yeşil ağaç olacağını kaydetti. Ölçekli model ayrıca bir gece manzarası, önemli noktalar ve havaalanlarını da gösterdi.

Ayrıca, model, yanardağ manzarasına sahip izleyicilerin bir resmini gösterdi. Bukele daha önce 2021’de bitcoin madenciliği için volkanlardan gelen enerjiyi kullanmayı planladığını açıklamıştı . Aynı yılın Ekim ayının ilerleyen saatlerinde El Salvador Başkanı, ülkenin yeni volkanik madencilik tesisinin ilk BTC’sini çıkardığını duyurdu .


En son gelişme, Bukele’nin bir Bitcoin Şehri inşa etmek için iddialı bir plan ortaya çıkarmasından yaklaşık altı ay sonra geldi. Kasım 2021’de Başkan, Büyük İskender tarafından inşa edilen şehirlerden esinlenerek dairesel bir şekle sahip olacağını söyledi.
Önerilen şehir ayrıca, jeotermal gücü bitcoin madenciliği için kullanılacak olan Conchagua yanardağının yakınında, La Union’ın doğu bölgesinde yer alacak.

Projeyi desteklemek için hükümet, 2032’de olgunlaşması beklenen ve yıllık %6,5 faiz oranı sunan 1 milyar dolarlık bitcoin destekli tahvili artırmayı planlıyor.

500 milyon dolar BTC‘ye yatırılacak, kalan 500 milyon dolar ise şehrin inşasına gidecek. Bununla birlikte, Mart 2022’de El Salvador , elverişsiz piyasa koşullarını gerekçe göstererek Bitcoin tahvilinin planlanan teklifini erteledi .

El Salvador Tahmini 2.301 BTC Tutuyor
CryptoPotato tarafından daha önce bildirildiği üzere Bukele , 500 BTC satın almak için kripto piyasasındaki fiyat düşüşünden yararlandı. Başkan’a göre, El Salvador piyasası, bitcoin’i her biri ortalama 30,744 $ fiyatla satın aldı.

Satın alma işleminden kısa bir süre sonra Bukele , “Bu paraları şu anda satabilir ve sadece 11 saatte neredeyse bir milyon dolar kazanabilirim, ama tabii ki olmaz” diye tweet attı. Ülkenin toplam BTC zulasının yaklaşık 2.301 olduğu tahmin ediliyor.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
32Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap