Raoul Pal, Kripto Ayı Piyasasının Makro Analizini Verdi

Raoul Pal
Yatırım stratejisti, Federal Rezerv şahin tonunu tersine çevirmeye başlamadan önce küresel piyasaların birkaç hafta daha katliamın içinde olduğunu düşünüyor

Global Macro Investor CEO’su Raoul Pal, Federal Rezerv para politikasını sıkılaştırmaya devam ederken, önümüzdeki birkaç hafta içinde “kötü bir durgunluk” ve “tasfiye” öngörüyor. Kripto piyasalarındaki mevcut paniğin Haziran 2021 ayı piyasası ve Mart 2020’deki ani çöküş sırasında görülene benzer olduğuna inanıyor.

Fed’in Etkisi
Perşembe günü bir Twitter iletisinde Pal, küresel piyasaların sadece kripto değil, morarma içinde olduğunu savundu. “Tarihin en büyük parasal sıkılaştırması” nedeniyle talebin düştüğünü iddia ederek, “Ev fiyatlarındaki düşüşler gibi işten çıkarmalar da geliyor” dedi.

Geçen hafta, Federal Rezerv %0,5’lik bir faiz artırımı duyurdu – 2000 yılının Mayıs ayından bu yana en büyük aylık artış. Sonrasında hem kripto para piyasaları hem de borsalar çökerken, Başkan Jerome Powell önümüzdeki aylarda birden fazla eşdeğer zam sözü verdi.

Pal, hisse senedi piyasalarının bunu zaten fiyatladığını ve hem kredi hem de tahvil piyasalarının bunu yapmaya başladığını iddia ediyor. Petrolün daha da düşeceğine inanıyor, bu da Federal Rezerv’in Temmuz ayına kadar sıkılaştırmayı bırakması için bir “mazeret” verecek.


Ancak, yakın vadenin oldukça kasvetli olacağını düşünüyor.
“Önümüzdeki 4 hafta, her pozisyon alınıp vurulduğundan oldukça rahatsız edici olacak” diye yazdı. “Saklanacak güvenli bir yer olmayacak (tahviller hariç – ama çoğu insan bunlardan kısadır).”

“Tam Panik Modunda” Kripto
Kripto bir istisna değil, Bitcoin fiyatı şimdi 30.000 doların altında kaldı. Kısa süre önce BitStamp’ta Aralık 2020’den beri görülmeyen en düşük seviyelere inerken hem Terra hem de TerraUSD tamamen dağıldı .

Pal’in belirttiği gibi, kripto piyasası “tam panik modunda” ve “maymunlar” (muhtemelen Bored Ape NFT sahiplerine atıfta bulunur ) “birbirlerine kaka atmakla” meşgul. CEO, Twitter profil resmi olarak bir Bored Ape kullanıyor .

Yine de Pal, kriptoyu bir ticaretten ziyade “uzun vadeli bir yatırım” olarak nitelendiriyor ve gelen resesyonu “dev bir fırsat” olarak görüyor.

Yatırımcı, Ethereum’un sözde “değerin interneti” haline gelmesine olan aşırı ilgisiyle tanınıyor. Bu fırsatı, ancak son zamanlarda 2000 doların altına düşen kripto para birimini daha fazla satın almak için kullanacağına karar verdi.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson , kripto piyasasının “sokakta paniklemiş kan” aşamasına girdiğine ve toparlanmanın başlamasının muhtemelen aylar alabileceğine inanıyor .

Yine de MicroStrategy CEO’su Michael Saylor , Perşembe günü “en iyi enflasyon riskinden korunma” olarak nitelendirerek Bitcoin konusunda her zamanki gibi yükselişini sürdürüyor. Son düşüş, şirketinin genel Bitcoin pozisyonunu sular altında bıraktı .

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
27Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap