Popüler Otel Zincirlerinden Metaverse Hamlesi! Bu İki Platformu Seçtiler

Popüler Otel Zincirlerinden Metaverse Hamlesi! Bu İki Platformu Seçtiler


Singapurlu milyarder Kwek Leng Beng’in Millennium Hotels and Resorts ve milyarder Lo ailesinin Hong Kong’daki Regal Hotels Group‘u, blockchain oyun platformları Decentraland ve Sandbox’ta sanal mülkler satın aldıktan sonra metaverse ilk adımlarını atacaklarını duyurdu.

5 Yıldızlı Otel’den Metaverse Hamlesi

Kwek’s City Developments bünyesinde bir konaklama markası olan Millennium Hotels and Resorts, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, oyuncuların başkalarıyla etkileşime girerken oyun içi varlıklar inşa edebileceği, satın alabileceği ve satabileceği dijital bir dünya olan Decentraland‘da bir otel açacağını belirtti.

Millennium Hotels yaptığı açıklamada, M Social Decentraland olarak bilinen otelin metaverse platformunda “herkesin sanal gerçeklik evrenini toplayıp keşfedebileceği bir yer” olmayı hedeflediğini söyledi.

Ayrıca açıklamaların devamında bu dijital otelin Mayıs ayı başlarında oyunculara kapılarını açacağı ve ziyaretçilerin, bina boyunca kendilerine rehberlik eden bir avatarla etkileşime geçebilecek ve “gerçek dünya otel sürprizleri” kazanma şansına sahip olacakları bildirildi.

City Developments’ın yönetim kurulu başkanı Kwek, bu girişimle ilgili şu açıklamalarda bulundu;

Geleceğe bakarken, geleneksel misafirperverlik modelini geride bırakmamız ve konuklarımızı yeni sürükleyici deneyimlerle meşgul etmemiz gerekiyor. Gerçek yaşam olaylarıyla bütünleşen çevrimiçi maceralar yaratarak M Social Decentraland aracılığıyla konukseverliği yeniden tanımlamayı umuyoruz.

Millennium Hotels ayrıca, metaverse platformunda işbirlikleri arayacağını açıkladı. Popüler otel zinciri, dijital otelini Sevgililer Günü ve Yeni Yıl gibi gerçek dünya etkinlikleriyle bütünleştireceğini de dile getirdi.

Yeşil Bir Metropol

Buna ek olarak, Hong Kong’un milyarder Lo ailesinden Lo Yuk Sui başkanlığındaki Regal Hotels Group, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hong Kong merkezli blockchain oyun devi Animoca Brands’ın sahip olduğu metaverse platformu Sandbox‘ta “yeşil bir metropol” geliştirdiğini söyledi.

Regal Hotels yaptığı açıklamada, MetaGreen olarak adlandırılan dijital şehir, “çevre dostu seçimleri özendirmek ve döngüsel bir ekonomiyi desteklemek için sürdürülebilir bir topluluğu teşvik etmek” istediğini belirtti.

kripto haberleri

Metropol, çevre, sosyal ve yönetişim (ESG) konularıyla ilgili konferanslar için bir kongre merkezine sahip olacak. Ayrıca, Hang Seng Bank ve diğer perakende markaları ile işbirliği içinde bir alışveriş merkezi, bir sanat galerisi ve bir eko-çiftliğin yanı sıra sürdürülebilirliği teşvik etmek için bir Hong Kong üniversitesi ile ortak olan bir akademiyi içerecek.

Lo Yuk Sui’nin kızı Regal Hotels başkan yardımcısı Poman Lo, konuya yönelik bir takım açıklamalarda bulundu ve şöyle söyledi;

Web3 ve metaverse teknolojileri yalnızca günlük hayatımızın her yönünü bozmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyada sosyal açıdan kapsayıcı ve çevresel açıdan sürdürülebilir etkiyi de güçlendirecek. MetaGreen projesi, karbon net sıfıra giden bu yolu bizimle birlikte yaratacak, benzer düşünen ortaklardan oluşan yeşil bir ekosistemi harekete geçirerek daha sürdürülebilir bir geleceğe ilham vermeye, eğitmeye ve katalize etmeye çalışıyor.”

Regal Hotels, MetaGreen’i Ekim ayında piyasaya süreceğini açıkladı. Şirket, dijital metropolün Hong Kong’un 7,5 milyonluk nüfusunun üçte ikisini çekeceğini tahmin ediyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap