Polygon’un Kurucu Ortağı, Hindistan’ın Kripto Düzenleyiciye İhtiyacı Olduğunu Söyledi

Stevedanews


Ethereum ölçeklendirme aracı Polygon‘un kurucu ortağı, Hindistan‘ın kripto ile ilgili tüm konuları denetlemek için tek bir düzenleyiciye ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Kripto endüstrisinin önde gelen Hindistan doğumlu girişimcilerinden biri olan ve şu anda Dubai‘de yaşayan Sandeep Nailwal, CoinDesk’e Hindistan Rezerv Bankası, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu temsilcilerinden oluşan kolektif bir otoritenin oluşturulmasının, Mal ve Hizmet Vergisi Konseyi ve Maliye Bakanlığı, kendi projesine benzer projeleri ülkede mağaza açmaya teşvik edeceğini söyledi.

Nailwal; “Maliye bakanlığı bu görev gücüne başkanlık etmeli ve diğer tüm kurumlara hiçbir kripto vakasının yerel olarak ele alınmayacağı konusunda net bir yetki verilmelidir. Yalnızca merkezi kripto görev gücü tarafından ele alınması gerekir.” dedi.

Nailwal’a göre, diyalog için adil bir ortam sağlamak ve blok zinciri savunucuları ile parasal ve ulusal güvenlik savunucuları arasında ilerleme sağlamak için bu adımlara ihtiyaç var.

Nailwal, Hindistan’ın farklı bölgelerindeki farklı hükümet veya uygulama kurumlarının şu anda kriptoyla aktif olarak ilgilendiğini ve her birinin kriptonun ne olduğu konusunda kendi tanımlarına sahip olduğunu söyledi. Nailwal; “Bu teknoloji özel bir ekip gerektiriyor.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bir Kripto Borsası 23 Nisan’da TEGV İşbirliğiyle Çocukların Yüzünü Güldürecek

Nailwal; “Gördükleri şey şu ki, çılgın bir değer yaratılıyor ve bunun Hindistan’da nasıl vergilendirilebileceğini çözmeye çalışıyorlar. Bu da gerekli. Ancak her bir düzenleyici kurumun her bir düğüm üyesinin yoğun programlarında bu yeni teknolojiyi gerçekten anlamasını beklemek çok zordur. Dolayısıyla, bu oldukça niş endüstride etkileşim kurmak, öğrenmek ve yönetmelikleri uygulamak için tekil sorumluluğa sahip, yüksek düzeyde yetkilendirilmiş tek bir bölüme ihtiyacımız var” dedi.

Nailwal, Polygon’u Hindistan’ın dışında tutanın öncelikle düzenleyici belirsizlik olduğunu söyledi ve daha önce kurucu ortakların aslen Hindistan’dan olmasına rağmen, Polygon’un “Hintli bir varlık” değil, “merkezi olmayan bir ağ” olduğunu belirtti. Ayrıca, Polygon’un İngiliz Virgin Adaları‘nda kayıtlı bir varlık olduğunu söyledi.

Nailwal, “Poligon kesinlikle Hindistan’da kurulmadı.” dedi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap