Piyasaya Güncel Bakış: Solana (SOL) ve Cardano’da (ADA) Son Durum!

Piyasaya Güncel Bakış: Solana (SOL) ve Cardano’da (ADA) Son Durum!


Kripto para piyasası, Bitcoin’in 20.500 dolar seviyelerine ulaşması ile birlikte güne yükseliş ile başladı.
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 20.500 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, güne yükseliş ile başladı. Ethereum (ETH), son 24 saatte ortalama %8,5’lik bir yükseliş kaydetti ve 1.200 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 966 milyar dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 188 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Solana (SOL)

kripto haberleri

Solana blokzincirinin yerel kripto para birimi SOL, yeni haftaya düşüş yönlü bir ivme ile başladı ve hafta içerisinde 32 dolar destek bandına geriledi. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin’in 20.000 doları aşması ile birlikte yönünü yeniden yukarı çeviren SOL, çoğu kripto para birimi gibi güne yükseliş ile başladı ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %7’lik bir değer artışı kaydederek 36,8 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Cardano (ADA)

kripto haberleri

Eylül 2021′ de kaydettiği 3,10 dolar ATH seviyesinden önemli ölçüde uzaklaşan ADA, son aylarda güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve oldukça yüksek oranlarda değer kaybetti. Cardano blokzincirinin yerel kripto para birimi ADA, Pazartesi günü yeni haftaya da düşüş ile başladı ve hafta içerisinde son ayların en düşük fiyat seviyeleri olan 0,40 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ancak ADA da lider kripto para birimi Bitcoin’deki yükselişin de etkisiyle yönünü yukarı çevirdi ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %3’e yakın bir değer artışı kaydederek 0,44 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap