Piyasa Çöküşüyle, Kripto Şirketlerinin Hisse Senetleri Değer Kaybediyor

Stevedanews


Büyük kripto şirketleri, son piyasa çöküşünün ardından milyonlarca hisse senedi değerlerinin silindiğini gördü. MicroStrategy, Silvergate Capital, Marathon Digital Holdings, Coinbase ve Galaxy Digital Holdings‘in hepsinde büyük değer düşüşleri yaşandı.

Piyasa analisti Caleb Franzen, bu şirketlerin son piyasa çöküşünde karşılaştıkları büyük düşüşten bahsetti ve kripto piyasasının güçlü bir ayı koşusu içinde olabileceğine dair bazı kanıtlar sundu.

MicroStrategy’nin hissesi, yılbaşından bugüne %58 ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %83 düştü. Benzer şekilde, Silvergate %42, Marathon %64, Coinbase %71 ve Galaxy Digital %55 düştü.

MSTR hisse senedi fiyatı: Caleb Franzen
MSTR hisse senedi fiyatı: Caleb Franzen

Bu şirketler, bitcoin ve kripto pazarının büyük savunucularıdır. Bitcoin’de büyük alımlar yapan MicroStrategy, şimdi yatırımlarının negatife dönebileceği gerçeğiyle karşı karşıya.

MicroStrategy’nin marj çağrısı seviyeleri 21.000 dolar, bu da biraz bitcoin satmasına neden olacak. Şirket yetkilileri de aynısını söyledi.

MicroStrategy CFO’su Phong Le bir kazanç çağrısında; “Bitcoin’in düşmesi gereken yere kadar, krediyi %25 değerinde aldık, marj çağrısı, kredi değerinin %50’sinde [de] gerçekleşir. Esasen, bir marj çağrısı yapmadan önce bitcoin’in yarı yarıya veya yaklaşık 21.000 $’a düşmesi gerekiyor.” dedi.

Kripto ile borsa, özellikle de büyük teknoloji arasındaki korelasyon, bazıları için endişe kaynağı haline geldi. Yine de, Saylor da dahil olmak üzere piyasadakiler bu konuda memler yayınlıyor ve geleceğin iyi göründüğünü söylüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Hindistan Merkez Bankası Kripto Şirketlerine Gayri Resmi Baskı Kuruyor

Piyasa Çöküşünin Ardından Kriptolar Tekrar Çıkışa Geçer mi?

Borsa ile birlikte kripto piyasası çöküşü, bazı yatırımcıların yakın vadeli gelecek konusunda karamsar olmasına neden oldu. Korelasyon doğruysa, kripto fiyatlarında hızlı bir canlanmanın yakında gerçekleşmesi pek mümkün değil.

Piyasa çöküşü, stabilcoin’lerin sabitlenmesi de dahil olmak üzere birçok kayda değer olaya yol açtı. Luna Vakfı, UST stabicoin’inin sabitlenmesini sürdürmek için rezervinin 2,5 milyar dolarını kullanmak zorunda kaldı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap