Phemex, Paris’te kripto para endüstrisinin geleceğini konuştu

Phemex, Paris’te kripto para endüstrisinin geleceğini konuştu


Phemex Küresel Pazarlar İş Geliştirme Direktörü Federico Variola, 13 ve 14 Nisan 2022’de gerçekleşen Paris Blockchain Week’te konuştu.

Satır başlarıyla etkinlik:

  • 3000’den fazla katılımcı, 70 sponsor, 250 konuşmacı ve 100 medya ortağı
  • Katılımcılar, daha fazla iş geliştirme fırsatları için kripto uzmanları ve partnerler ile buluştular.
  • Katılımcılar, en büyük platformlarla işbirliği yapma şansını yakaladılar

Federico Variola, Meta/Facebook, Nike, JP Morgan, Microsoft gibi geleneksel şirketlerin artan mevcudiyetinde Metaverse‘ün yeni anlatılarından bahsetti. Aynı zamanda oyun sektörüyle ilgili olarak Axie Infinity, Yield Guide Games gibi projelerden ve Ubisoft gibi geleneksel oyun platformlarının blockchain oyunlarına ve FTX’in girişimlerine yaptığı yatırımdan söz etti.

2020’den bugüne DeFi Summer’ın ortaya çıkışı da Variola’nın konuşmasının önemli bir parçasıydı. “DEX’lerin popülaritesi giderek artıyor.” diyen Variola; Solana, Binance SmartChain, Avalanche ve Terra gibi Uniswap, Curve, L1 Ethereum rakiplerinin hız ve ölçeklenebilirliğe odaklanarak Ethereum’dan pay almaya başladıklarına vurgu yaptı. Variola’ya göre borsalar da uzun vadeli büyümeyi sürdürmek için kendilerini yenilikçi yeni projelerle hizalayarak bu rekabete uyum sağlamalı.

Variola’ya göre, dijital para birimleri ve NFT’leri de içeren sanal ekonomi, kripto alanının yükselişini de şiddetlendiriyor. Cryptopunks ve BAYC (ApeCoin) gibi popüler NFT’ler, OpenSea’nin 20 milyar doların üzerinde işlem hacmi elde etmesiyle dünyanın her yerinden kripto hayranlarını kendine çekiyor. Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarının bile NFT entegrasyonu üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Variola, Phemex’in Metaverse’ün gelişimini, ilgili coin’leri listelemek ve ilgi çekici kullanıcı etkinlikleri ve kampanyaları düzenlemek dahil olmak üzere çeşitli şekillerde desteklediğini belirtti. 2019’da kurulan Phemex, hızla büyüyen ancak henüz olgunlaşmamış bir sektöre daha fazla profesyonellik ve verimlilik getirmeyi amaçlıyor. Platformun temel amacı güvenlik, hız, kolaylık, düşük ücretler ve kullanıcıların çeşitli kripto çiftlerine erişim sağlamak. Phemex, AXS, MANA, YGG, SAND, SLP ve çok daha fazlası gibi varlıkları listeleyerek Metaverse’ün yaygınlaşmasını teşvik etti. Platform, bu muazzam trende yakından ilgi göstermeye devam edeceğini taahhüt ediyor.

Sonuç olarak Variola, borsa ortamının her zamankinden daha karmaşık olduğunu kaydetti. Phemex yöneticisi, “Kripto endüstrisi hızla genişliyor ve borsalar yeni pazara uyum sağlamak için çevik olmalı. Borsalar, endüstrinin hangi segmentlerinde en yüksek potansiyeli gördüklerini dikkatlice değerlendirmeli ve ardından uyum sağlamak için hızla hareket etmelidir.” diyor.

Paris Blockchain Week hakkında

Paris Blockchain Week, açılış konuşmaları, paneller, konferanslar, çalıştaylar, hackathon ve partilerden oluşan küresel bir etkinliktir. Bölgesel işletmeler, hükümet yetkilileri, BT liderleri, teknoloji girişimcileri, yatırımcılar ve blok zinciri geliştiricileri ile gelişmekte olan girişimler de dahil olmak üzere bu alandaki küresel blok zinciri meraklılarını ve teknoloji oyuncularını birbirine bağlar.

Phemex hakkında

2019 yılında kurulan Phemex, eski Morgan Stanley yöneticileri tarafından yönetilen Singapur merkezli bir kripto para ve türev işlem platformudur. 200’den fazla ülkede 2 milyon civarı aktif kullanıcıya hizmet veren Phemex, 100 kata kadar kaldıraç ve 200’den fazla spot işlem çifti ile 39’dan fazla sözleşmeli işlem çiftini destekleyerek kripto para işlemlerini ve satın almayı kolay ve verimli hale getiriyor. Ayrıca, sıfır spot işlem ücreti karşılığında isteğe bağlı bir premium üyelik modeline öncülük eden ilk büyük borsa oldu.

Mevcuttaki ve gelecekteki kampanyalardan haberdar olmak için Phemex’in sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Twitter
Instagram
TelegramBu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap