PayPal, Tüm Kripto ve Blok Zinciri Hizmetlerine Entegre Olmayı Hedefliyor

Stevedanews


Şirketin üst düzey bir yöneticisinin belirttiklerine göre, küresel ödeme devi PayPal, olası tüm blok zinciri ve kripto para birimi entegrasyonlarını kendi hizmetlerine getirmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor.

PayPal Başkan Yardımcısı Richard Nash, Dünya Ekonomik Forumu’nda bugün Cointelegraph’a yaptığı bir açıklamada, PayPal’ın dijital para birimleri ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) dahil tüm olası dijital hizmetleri desteklemek için çok çalıştığını söyledi.

Nash, Birleşik Devletler 2020 genelinde Bitcoin (BTC) için satın alma, tutma ve satma hizmetini başlattıktan sonra, PayPal dijital para birimiyle ilgili teklifini genişletmeye devam ediyor dedi ve ekledi:

“Belirli yargı bölgelerinde alımlar veya bekletmelerle kripto kalkanında yavaşça yürümek. […] Bugün PayPal dijital cüzdanlarında, özel dijital para birimlerinde veya gelecekte CBDC’lerde sahip olduğumuz paralar olsun, elimizden gelen her şeyi benimsemek için başkalarıyla birlikte çalışmak istiyoruz.”

Nash ayrıca PayPal’daki konumuyla mükemmel bir şekilde örtüşen bir kripto para birimi sahibi olduğunu da ima etti. Kendisine herhangi bir kripto parası olup olmadığı sorulduğunda Başkan Yardımcısı, “PayPal’da üzerinde çalıştığım birçok şey var ve hizmetleri kendim deneyimlemeyi seviyorum, bu yüzden bunun doğal olduğunu düşünüyorum” yanıtını verdi.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere PayPal CEO’su Dan Schulman, Bitcoin’in Kasım 2019 itibariyle elinde tuttuğu tek kripto para birimi olduğunu açıklamıştı.

PayPal, son yıllarda kripto ve blok zincirine geçen dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biridir. PayPal, belirli ülkelerde BTC satın alma ve satma seçenekleri sunmanın yanı sıra, tüccarlar için kripto ödemelerine izin vermek için Mart 2021’de kendi kripto ödeme hizmetini de duyurdu. Firmanın ayrıca PayPal Coin adlı kendi sabit parasını piyasaya sürmeyi düşündüğü bildiriliyor.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap