Otherside çılgınlığı: Yuga Labs’in metaverse projesi Ethereum yakımlarında rekor getirdi

Otherside çılgınlığı: Yuga Labs’in metaverse projesi Ethereum yakımlarında rekor getirdi


Bored Ape Yacht Club geliştiricisi Yuga Labs’in heyecanla beklenen metaverse projesi Otherside, Ethereum yakım oranlarını daha önce görülmemiş seviyelere getirdi. “Otherdeeds” adındaki arazilerden 55 bin adet satış yapılmasıyla birlikte talep adeta fırladı. Bu durum Ethereum gaz ücretlerinin de inanılmaz seviyelere ulaşmasına neden oldu.

Ocak’taki rekorun 3 katından fazla: Dakikada 5 ETH!

Zincirüstü platform Glassnode’dan alınan verilere göre bir günde 70 bine yakın ETH yakıldı. Yakım sayısı son olarak 20 bin ETH ile Ocak ayında rekor kırmıştı. Ethereum’da Proof of Stake sistemine giden yolda önemli bir güncelleme olan ve yakım mekanizmasını getiren EIP-1559’un Ağustos ayında başlatılmasından bu yana ise dakikada yakılan ETH sayısı 5.81 oldu. Şu ana kadar yakılan toplam ETH ise 2 milyon 257 binden fazla…

Sadece Otherdeeds’den 318 milyon kazandılar

Ethereum yakımlarında ise son 7 günlük istatistiklere bakıldığında Otherdeeds NFT’leri lider konumda bulunuyor. 55 bin 800’den fazla ETH yakımıyla Otherdeeds; Opensea (7 bin 184 ETH), Uniswap v3 (3 bin 311 ETH), Tether (bin 335 ETH) ve Metamesk’i (944 ETH) geride buırakmış durumda. Tarihin en büyük NFT yaratıcısı şirket olarak lanse edilen Yuga Labs, sadece Otherdeeds NFT’lerinden 318.7 milyon dolar kazanmayı başardı.

“Gaz ücretlerini geri ödeyeceğiz”

Yuga Labs’den yapılan açıklamada ise Ethereum’daki tıkanıklıktan ötürü Otherdeeds mint’leme işlemlerini gerçekleştiremeyen kullanıcılara gaz ücretlerinin geri ödeneceği duyuruldu:

“Ethereum’da tıkanıklıklar yaşanmasına sebep olan aşırı talepten dolayı bazı kullanıcılarn işlemlerini sonlandıramadıklarını biliyoruz. Bu durumdan etkilenen kullanıcıların gaz ücretlerinin ödeneceğini belirtmek isteriz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap