OKX de Dubai’den lisans alan borsalara eklendi

OKX de Dubai'den lisans alan borsalara eklendi


Seyşeller merkezli kripto para borsası OKX, Dubai’den geçici sanal varlık sağlayıcısı lisansı aldığını resmen duyurdu. Dubai Sanal Valrıklar Regülasyon Otoritesi (VARA) tarafından verilen lisans sayesinde OKX, kalifiye yatırımcılar ile finansal hizmet sağlayıcılarına bazı borsa ürünlerini verebilecek.

“Ortadoğu ve Kuzey Afrika en hızlı büyüyen bölgeler…”

OKX borsasının Dubai’den sorumlu yöneticisi Lennix Lai, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede ise bölgenin önemine değindi ve şunları söyledi:

“MENA bölgesi bu endüstrinin en hızlı büyüyen yeri ve biz bu bölgenin tam merkezinde yer almaktan dolayı mutluyuz. OKX olarak bu endüstrinin gelişmesi için çok önemli olan regülasyonlara ve fikir alışverişine sonuna kadar inanmaktadır”

Borsanın açıklamasında ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışacak bir ekip oluşturulmasının yanı sıra, altyapı çalışmalarının da yapılacağı belirtildi.

Hatırlanacağı üzere bu sene Binance, FTX, Crypto.com gibi borsalar da Dubai’den sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı almıştı. VARA kurumu bu sene Mart ayında oluşturulmuştu. Son dönemde birçok kripto para şirketinin merkezlerini Dubai’ye taşıdıkları görülürken, birçok şirket yöneticisinin de ülkesini değiştirerek burada yaşama kararı aldığı da görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap