O Ülke Kripto Mining ‘i Tek Şartla Yasallaştırıyor !

Adam Tesla Modelini Kullanarak Ethereum Madenciliği Yapıyor Peki Nasıl ?
Orta Asya ülkesi Özbekistan, kripto elitlerine katılmak istiyor ve son hamlesinde hükümet bu hedefe doğru büyük bir adım attı. Özbekistan, hükümetin gelişmekte olan endüstriyi büyütmeye yönelik bir takım önlemin bir parçası olarak güneş enerjisi kullanarak kripto para madenciliğini yasallaştırdı.

Yakın tarihindeki bir direktifte hükümet, yalnızca güneş enerjisi yöntemiyle kripto madenciliğini yasallaştırmakla kalmayıp, bununla beraber hem yerli hem de yabancı firmalar tarafından meydana getirilen bütün kripto operasyonlarını gelir vergisinden muaf tutacağını açıkladı.

Kendi güneş panellerini kuramayan firmalar için, cumhurbaşkanlığı kararnamesi , normal elektrik şebekesinden faydalanmalarına izin veriyor, ancak bu, ancak elektriğin normal fiyatının iki katını öderlerse. Ayrıca, madencilere ekstra ücretlerin uygulanabileceği en yoğun tüketim dönemlerini de hesaba katmaz.

Madencilik şirketleri, başlamak için herhangi bir özel lisansa ihtiyaç duymayacak, ancak hükümetin sektör için bekçi köpeği olarak atadığı yeni kurulan bir ünite olan Özbek Perspektif Projeleri Ulusal Ajansı tarafından tanınmaları gerekiyor. Eskiden Ulusal Proje Yönetimi Ajansı olarak bilinen bu ajans, sektörü denetleyecek ve kara para aklama ve terörün finansmanı şeklinde kusurların dışarı atılmasını sağlayacak. Ayrıca kripto projeleri için düzenleyici bir sanal alan oluşturmakla da suçlandı.


Başkanlık kararnamesi madencilerin ötesine geçiyor. Tüm kripto borsalarının, saklama görevlilerinin ve madencilik havuzlarının yerel olarak kaydedilmesi gerektiğini belirtir. Önümüzdeki sene 1 Ocak’tan itibaren, yerel halk yalnızca yerel borsalarda kripto ticareti yapabilecek, Bu borsalar, kullanıcılara erişim vermeden önce gerekli müşterinizi tanıyın ve doğrulama prosedürlerini gerçekleştirmelidir.

Yönerge ek olarak tüm borsaların anonim kripto varlıklarındaki işlemleri kolaylaştırmasını da yasaklıyor. Bunların ne olduğu ile alakalı ayrıntılara girmese de, Monero ve Zcash gibilerinin dahil edildiğini varsaymak güvenlidir. Bu direktif, borsaların Monero ve ortaklarını listeden çıkarmak zorunda kalmış olduğu Güney Kore de dahil olmak suretiyle diğer ülkeler tarafınca alınan yönergelere benzer .

Özbekistan, kripto madenciliği dünyasında oldukça büyük bir oyuncu haline gelen bir bölge olan Orta Asya’da bulunuyor. Komşusu Kazakistan, bir zamanlar en büyük madencilik merkezlerinden bir tanesiydi ve elektrik kesintileri hükümetin madencilerin aleyhine döndüğünü görmesine rağmen, yalnızca ABD’den sonra ikinci sırada yer aldı.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
37Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap