Nium, RippleNet Sayesinde Başarılı Bir Şekilde Büyüyor

Stevedanews


Singapur merkezli bir fintech girişimi olan Nium, son Ripple Case Study Page güncellemesinde, RippleNet‘i kullanma deneyimini ve blok zincirinin şirketie getirdiği başarıları paylaştı.

RippleNet teknolojisi, Nium’u bölgeden Amerika‘da Güneydoğu Asya‘daki bir dizi varış noktasına koridorlar sunan ilk şirket yaptı. Ağdaki yeni bağlantılar, Nium’un Avustralya, Singapur ve Malezya‘daki varlığını güçlendirmesine de yardımcı oldu.

Nium, RippleNet’e katıldıktan birkaç hafta sonra müşterileri için gerçek zamanlı işlemleri işlemek amacıyla Ripple’ın gelişmiş blok zinciri teknolojisini kullanmaya başladı. Nium’un kurucu ortağı ve CEO’su Prajit Nanu‘ya göre, yenilik, müşteriler için ödemeleri daha hızlı ve daha güvenilir hale getirmenin yanı sıra kısa sürede toplam havale hacmini önemli ölçüde artırdı. Nanu ayrıca RippleNet’in yeni ortaklar bağlayarak Nium’un küresel ödeme hizmetlerinin genişliğini ve derinliğini hızla artırmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Altın Oran

Görünüşe göre Ripple, kripto dünyası ile geleneksel finans alanı arasında bir pozisyon alarak yerini buldu. SEC ile devam eden davaya rağmen, şirket uluslararası ödeme sistemleri, bankalar ve hatta Gürcistan başbakanı ile ortaklıklar için hala çekici ve hatta Ripple CEO’su ile RippleNet’i ülkenin bankacılık sistemine entegre etme ve kriptoyu bankacılık sistemine uyarlama olasılığını tartışıyor.

Şirket o kadar kendine güveniyor ki, borsada olası bir halka arz hakkında şimdiden açıklamalar yapıyor. Özellikle şirketin ve holdinglerinin son yıllarda katlanmak zorunda kaldığı zorluklar düşünüldüğünde, planlar gerçekten takdire şayan.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap