NFT piyasası Nisan ortasından itibaren kısa bir toparlanma kaydetti

Stevedanews


NFT yatırımcıları, bu yıl (1 Mayıs itibariyle) NFT pazarlarında şimdiden 37 milyar dolardan fazla alım gerçekleştirdi; bu, 2021’in tamamındaki toplam miktarı neredeyse aşan bir rakam.

Chainalysis tarafından yayınlanan bir rapora göre, yatırımcılar 2021 boyunca NFT koleksiyonları ve pazar yerleriyle ilişkili akıllı sözleşmelere 40 milyar dolar değerinde kripto para gönderdi.

Geçen yılın başından bu yana, NFT işlem hacmi önemli ölçüde arttı, ancak endüstrinin genel büyümesi tutarsızdı.

Rapor, NFT işlem hacminin Şubat ortasından bu yana düşüşte olduğunu belirtiyor. Ancak NFT piyasası Nisan ortasından itibaren kısa bir toparlanma kaydetti.

Bu da büyük olasılıkla Moonbirds ve Bored Ape Yacht Club’ın metaverse projesi olan Otherside hakkındaki hype nedeniyle yaşandı.

NFT işlem hacmindeki kısa vadeli dalgalanmalara rağmen, dünya çapında NFT alıp satan insan sayısı oldukça güçlü denebilir. 2022’nin ilk çeyreğinde 950.000 benzersiz adres NFT alım satımı gerçekleştirdi.

1 Mayıs 2022’nin ikinci çeyreği itibarıyla 491.000 benzersiz adres NFT’lerle işlem yaparak, piyasayı katılımcı sayısındaki büyüme trendini sürdürmek için doğru yola soktu.

Chainalysis, başlıca NFT pazaryerlerinin web trafiğini analiz ederek, NFT’lerin dünyanın her köşesinden kullanıcıları çektiğini, Orta ve Güney Asya’nın lider konumda olduğunu ve bunu Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’nın yakından takip ettiğini belirledi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap