Near Protocol (NEAR) Destekten Tepki Aldı!

analiz-17


NEAR Haftalık Grafik Yorumu

NEAR-05.16-1

Sizler için bu yazımda, Web 3.0 sektörünün parlayan yıldızlarından birisi olan katman 1 projesi Near Protocol’ün yerel varlığı NEAR analizi yapacağım. Hep birlikte bir göz atalım.

Yükseliş trendinde işlem görmekte ve destekten tepki almayı başardı. Bunun sonucunda tekrardan yükselişe geçmesi için şartların olgunlaşması gerekiyor.

  • Bu yükselişine rağmen haftalık grafikte MA20’nin altında işlem görüyor. Bu durumdan yükseliş trendine geçtiğinde yeni zirvelere ulaşacağı anlamını çıkartıyorum. Ancak bu bahsettiğim seviyeye ulaşması için neredeyse fiyatının 2 kat yükselmesi gerekiyor.
  • RSI 41 dolaylarında seyrediyor. Hem yükseliş hem düşüş senaryosu destekleneceği için kısa vadede trendin desteğine geri çekileceğini ve ardından yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Bu bir kesinlik içermediği için henüz alım yapmadım.
  • Parabolik SAR şu anda düşüş trendinin olduğunu gösteriyor. Noktalar mumun üstünde olduğunda bu durum gözlemlenir. Yükselişin gerçekleşeceğini göstermesi için şu anki fiyattan yüzde 200 kazanç sağlaması gerekiyor.

Düşüş senaryosunda 6,3 dolar ve 5,2 dolar seviyelerinin destek olacağını düşünüyorum. Düşüşün şiddetlenmesi durumunda ise 1,5 dolara kadar geri çekilme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 6,3 5,2
Direnç Seviyeleri 7,5 10,2

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

NEAR-05.16-2

Fibonacci düzeltmesi ile çizdiğim destek ve direnç seviyelerini ele alacak olursam, şu anda 6,4 dolardaki seviyeyi destek olarak doğrulamak istediğini görüyorum. Tutunamadığı taktirde 5,2 dolara kadar gerileyebilir.

Yukarı yönlü hareket sonucunda ilk olarak 7,4 doları kırması gerektiği düşüncesindeyim. Ardından 8,3 dolar ile karşı karşıya kalma ihtimali var.

Destek seviyeleri 6,4 5,2 2,9
Direnç Seviyeleri 7,4 8,3 9,2

Near Protocol (NEAR) Destekten Tepki Aldı! haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap