Near Protocol (NEAR) Destekte Tutunabilecek mi?

analiz-19


NEAR Günlük Grafik Yorumu

NEAR-05.27-1

Sizler için bu yazımda, bulut tabanlı bilgi işlem protokolü, merkeziyetsiz uygulamalar için elverişli bir platform olan, yavaş ve pahalı blok zincirlerine çözüm olarak hayata geçirilmiş katman-1 blok zinciri olan Near Protocol’ün yerel varlığı NEAR’ın analizini yapacağım.

Her ne kadar katman-1 projeleri popüler olduğunda yükselişe geçmiş olsa da, bu şöhretini devam ettirerek adından çok söz ettirmeyi başardı. Buna rağmen grafikte gösterdiğim 4,7 dolardaki bölgeye kadar geriledi. Buradan alacağı tepki sonrasında 6,2 dolar ve 7,9 dolar seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyorum. Aksi halde 3 dolar seviyelerine kadar da düştüğünü görebiliriz.

  • Günlük grafikte MA200’ün hala altında işlem görmekte. Yükseliş trendine geçebilmesi için bu direncini yani 11,6 doları aşması gerekiyor.
  • RSI tarafına baktığımda şu anda aşırı satım bölgesine yakın olduğunu görüyorum. Bunun sonucunda yukarı yönlü bir tepki alması gerektiği kanaatindeyim. Aldığı tepkiden sonra ilk direncini test etmek isteyebilir.
  • Chaikin para akışına bakıldığında da negatif bölgede olduğunu görmekteyiz. Hala satış baskısının güçlü olduğu anlamına geliyor. Bu gösterge, negatif bölgenin satış baskısı, pozitif bölgenin alım baskısı olduğunu anlatır.
Destek Seviyeleri 4,7 3
Direnç Seviyeleri 6,2 7,9

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

NEAR-05.27-2

Piyasadaki aşağı yönlü hareketten kaynaklı olarak, NEAR, geçen seneki seviyelerine geriledi. Şu anda 4,76 dolardan tepki almayı başardı. Yukarı yönlü hareketinde ilk olarak 5,77 doları ardından da 6,71 doları test edeceğini düşünüyorum.

Aşağı yönlü ivme devam ederse 4,76 doları tekrardan destek olarak kabul etmek isteyecektir. Tutunamaması durumunda da 2,73 dolara gerileme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 4,76 2,73
Direnç Seviyeleri 5,77 6,71

Near Protocol (NEAR) Destekte Tutunabilecek mi? haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap